جهانگیری

معاون رییس جمهور گفت: روند پروژه های در حال احداث و اقدام های در حال توسعه کشور مثبت و امیدوار کننده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، اسحاق جهانگیری با اشاره به اقدام های صورت گرفته در نقاط مختلف کشور گفت: ما به مشکلات کشور واقف هستیم و این شرایط دشوار را با لطف خدا و همت مدیران در دولت تدبیر و امید به سرانجام می رسانیم.

جهانگیری خاطرنشان کرد: اصلی ترین برنامه امریکا در شرایط کنونی این است که کاری کند که ملت از آینده کشور و نظام مایوس شود.

معاون اول رییس جمهور یادآور شد: به خصوص حرکت و اقدام های که برخی افراد انجام می دهند ناخواسته بازی کردن در زمین امریکاست.

وی گفت: نظام جمهوری اسلامی با تمام مشکلات به خاطر اهداف، آرمان ها، رفاه ، استقلال و استقرار اسلام در ابعاد مختلف حکومتی همچنان پیش می رود اگرچه با مشکلاتی مواجه است اما مردم به نظام وفادار هستند.

جهانگیری ادامه داد: ایران را نباید با کشورهای اروپایی مقایسه کرد بلکه با کشورهای نفتی منطقه مانند عربستان باید قیاس شود و وقتی به توانمندی صنعتی ایران نگاه می کنیم بالاتر از این کشورها است.

وی با اشاره به حرکت کشور در راه صنعتی شدن اضافه کرد: هیچ طرح بزرگی در ایران صنعتی نشده مگر این که از نظر طراحی ، مهندسی و محاسبات همه به دست متخصصان داخلی انجام گرفته است.

معاون رییس جمهوری اظهارداشت: ما امروز به معنای واقعی کشور سازنده نیروهای برق هستیم و در مناقصه های بین المللی برای ساخت نیروگاهها در سراسر جهان شرکت می کنیم.

وی گفت : آمریکا بدون اطلاع از توانمندی ایران و نیروهای متخصص داخلی جنگ اقتصادی به راه انداخته است و بر این اساس برای جلوگیری از صادرات نفت فشار وارد می کند اما نمی تواند.

جهانگیری ادامه داد: اکنون آمریکا گرفتار شده با ایران اسلامی چه کار کند و این جنگ اقتصادی هشت ماه آن سپری شده و حتی کشورهایی را برای کمک نکردن به ایران تهدید کرده است که فهمید راه به جایی نبرده است.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به برگزاری همایشی در اروپا به بهانه خاورمیانه با هدف تمرکز بر ایران اضافه کرد : برای این دوران سخت و دشوار که آمریکا برای ملت ایران راه انداخته ما به انسجام و همدلی و وحدت و همراهی همه مردم و مسوولان نیازمندیم تا این دوره را با تدبیر پشت سر بگذاریم.

اسحاق جهانگیری امروز در سفر یکروزه به کاشان سه طرح عمرانی شامل واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی ، مدول دوم تصفیه خانه و نخستین خط تولید پایه چدن نشکن این شهرستان را با صرف بیش از 20 هزار میلیارد ریال افتتاح کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =

پربازدیدترین

آخرین‌های اقتصاد کلان