زدشت

در حالی قرعه یازدهمین عرضه اولیه امسال فرابورس ایران به نام شرکت کشت و صنعت و دامپروری و مرغداری دشت خرم‌دره از گروه زراعت و خدمات وابسته افتاد که در جریان عرضه ۱۵ درصد از سهام این شرکت، هر سهم آن ۱۹۵۰ ریال کشف قیمت شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از فرابورس ایران، در عرضه اولیه ۱۰۳ میلیون و ۵۰۰ هزار سهم از مجموع سهام شرکت کشت و صنعت و دامپروری و مرغداری دشت خرم‌دره در نماد «زدشت»، ۳۰۹ هزار و ۱۷۵ خریدار حضور یافت که مشارکت این تعداد کد معاملاتی که با ثبت تقاضای ‏بیش از ۳۱۸ میلیون و ۷۶۴ هزار سهمی از سوی آنان همراه بود، موجب شد به هر کد حداکثر ۳۳۹ سهم تخصیص یابد. این در حالی است که پیش از عرضه اولیه حداکثر تعداد سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی ۱۲۰۰ سهم تعیین شده بود.

در این میان مدیر این عرضه کارگزاری بورس بهگزین است که این شرکت به همراه شرکت مادرتخصصی مالی و سرمایه‌گذاری سینا متعهد شده بودند در صورت به فروش نرفتن سهام «زدشت»، به ترتیب ۵۰ و ۲۵ درصد از سهام قابل عرضه در این عرضه اولیه را خریداری کنند.

شرکت کشت و ‏صنعت و دامپروری و مرغداری دشت خرم دره نهمین شرکتی بود که در گروه زراعت و ‏خدمات وابسته در فرابورس ایران روی تابلو معاملات رفت. پیش از این در گروه زراعت و خدمات وابسته، سهام ۶ ‏شرکت در بازار دوم عرضه شد و ۲ شرکت در بازار پایه گشایش نماد شدند.‏ ‏

۱۵ درصد از سهام «زدشت» در حالی به عنوان یازدهمین ‏عرضه اولیه سال ۹۷ در بازار دوم فرابورس عرضه شد که دهمین عرضه ‏اولیه فرابورس نیز مربوط به شرکت کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت از گروه زراعت و خدمات وابسته بود و با عرضه اولیه بخشی از سهام زدشت، تعداد شرکت‌های زراعی که در سال ۹۷ روی تابلو ‏معاملات فرابورس رفته‌اند، به چهار عدد رسید.

شایان ذکر است در چهل و هفتمین نشست خبری یک دیدار، یک عرضه در فرابورس مدیرعامل شرکت کشت و دام و صنعت خرم‌دره میزان فروش این مجموعه در ۹ماهه سال ۹۷ را ۷۵۷ میلیارد و ۵۹۰ میلیون ریال عنوان کرد و افزود: این در حالی است که میزان فروش این شرکت در دوازده ماه سال ۹۶ حدود ۷۴۷ میلیارد و ۵۵۷ میلیون ریال بوده است.

مهدی یوسفی مدیر مالی شرکت زدشت نیز ارزش دارایی‌های این شرکت در سال ۹۶ را حدود ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: با توجه به نوسانات نرخ ارز، ارزش کنونی دارایی‌های شرکت کشت و دام و صنعت خرم‌دره بیش از این رقم برآورد می‌شود؛ چراکه به عنوان مثال قیمت گاو در حال حاضر نسبت به سال گذشته بسیار بیشتر شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرابورس