فرابورس

معاملات فرابورس ایران در بیست‌وسومین روز از دی‌ماه ۱۳۹۷ با انجام یک عرضه اولیه در بازار دوم، توقف و بازگشایی ۶ نماد در بازارهای سهام، کاهش نزدیک به ۸ واحدی آیفکس و تغییر مالکیت نزدیک به ۸۹۹ میلیون ورقه به ارزش افزون بر ۳۵۷۹ میلیارد ریال در مجموع بازارها پایان پذیرفت.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از فرابورس ایران، امروز یکشنبه سهامداران شاهد عرضه اولیه ۱۵ درصد از سهام شرکت کشت و صنعت دشت خرمدره در بازار دوم بودند که با مشارکت ۳۰۹ هزار کد معاملاتی همراه شد.

سهامداران در مجموع بازارهای اول و دوم نیز ۶۳۳ میلیون سهم را میان خود دست به دست کردند که ارزش این معاملات ۱۶۹۲ میلیارد ریال بود. در همین حال بازار پایه‌ای‌ها نیز اقدام به خرید و فروش ۲۵۴ میلیون سهم به ارزش ۶۶۳ میلیارد ریال کردند.

نگاهی به روند قیمتی سهام مورد معامله در بازارهای فرابورسی نشان می‌دهد دو نماد «حخزر» و «حپارسا» در حالی با بالاترین رشد قیمتی روبه‌رو شدند که نمادهای «ذوب» و «شراز» بیشترین افت قیمت سهام را در پایان معاملات امروز تجربه کردند.

شاخص کل فرابورس نیز امروز بیشتر از همه تحت تاثیر دو نماد «زاگرس» و «ذوب» که هر کدام ۵ واحد اثر منفی بر این نماگر داشتند، قرار گرفت و کاهش نزدیک به ۸ واحدی را تجربه کرد. در حال حاضر آیفکس در بالاتر از سطح ۱۹۳۳ واحدی ایستاده است.

از سوی دیگر در جریان معاملات بازار نیز نمادهای «فبیرا» و «ثرود» متوقف و در سمت مقابل نمادهای «افرا» و «شجم» بازگشایی شدند. نماد «حخزر» نیز در زمان بازار با دستور ناظر به دلیل افشای اطلاعات با اهمیت متوقف و پس از افشای آن بازگشایی شد.

بازار ابزارهای نوین مالی نیز با تغییر مالکیت ۱۱ میلیون ورقه به ارزش ۱۲۲۵ میلیارد ریال به فعالیت خود در معاملات امروز فرابورس خاتمه داد. در این بازار نوسانات قیمتی اوراق تسهیلات مسکن دادوستد این اوراق را در بازه ۲۱۱ هزار تا ۵۷۱ هزار ریال رقم زده است و امروز اوراق تسهیلات مسکن بانک ملی مربوط به آذرماه ۹۷ در نماد «تملی۷۰۹» با بالاترین رشد قیمت تا ۵ درصد روبه‌رو شد.

در این میان از رویدادهای آتی بازار فرابورس ایران باید به عرضه یکجای سهام غیرمدیریتی شرکت فروشگاه های زنجیره‌ای رفاه در نماد معاملاتی «رفاه۴» در معاملات روز چهارشنبه فرابورس مورخ ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ از طریق بازار پایه اشاره کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرابورس