یوسف نژاد

نایب رییس کمیسیون تلفیق مجلس گفت: وزارت نفت مکلف شد در سال آینده حداقل دو میلیون بشکه نفت خام سبک، دو میلیون بشکه نفت خام سنگین و یک میلیون بشکه میعانات گازی پارس جنوبی را ماهانه در رینگ صادارت بورس انرژی عرضه کند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از ایرنا، علی اصغر یوسف نژاد از آغاز بررسی جزییات لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور در کمیسیون تلفیق خبر داد و اظهارداشت: اعضای این کمیسیون، وزارت نفت را مکلف کردند ماهانه حداقل دو میلیون بشکه نفت خام سبک ایران، دو میلیون بشکه نفت خام سنگین ایران و یک میلیون بشکه میعانات گازی پارس جنوبی را به صورت مداوم و منظم با امکان تسویه ۱۰۰ درصد ریالی در رینگ صادراتی بورس انرژی عرضه کند.
وی افزود: براساس این ماده، وزارت نفت مکلف است گزارش عملکرد خود را هر سه ماه به کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ارسال کند.
وی ادامه داد: اعضای این کمیسیون همچنین وزارت ورزش و جوانان را با همکاری سازمان بورس و اوراق بهادار و سازمان خصوصی مکلف کردند حداکثر تا پایان شهریور ۹۸، شرایط پذیرش دو شرکت فرهنگی ورزشی پیروزی و استقلال را در بازار پایه فرابورس فراهم کنند.
نایب رییس کمیسیون تلفیق مجلس خاطرنشان کرد: پس از پذیرش این دو شرکت در بازار پایه فرابورس و عرصه پنج درصد سهام هر یک از دو شرکت جهت کشف قیمت، ۵۱ درصد سهام آنها به صورت بلوکی و باقی سهام به صورت خرد عرضه شود.
به گزارش ایرنا، کلیات لایحه بودجه ۹۸ کل کشور، صبح روز گذشته در جلسه کمیسیون تلفیق مجلس تصویب شد و نمایندگان از صبح امروز وارد بررسی جزییات این لایحه شدند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس انرژی