نفت

صادرات تقریبا یک میلیون بشکه از میعانات گازی ایران فردا پس از ۴ ماه وقفه به کره جنوبی می رسد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از رویترز، یک منبع آگاه اعلام کرد که یک خریدار کره جنوبی نفت ایران قرار است در حدود دو میلیون بشکه از میعانات گازی ایران را به زودی تحویل گیرد. این محموله اولین نفت وارداتی ایران به کره جنوبی بعداز ۴ ماه وقفه به دلیل تحریم های مجدد آمریکا علیه بخش نفت ایران است.

این محموله شامل تقریبا ۹۶۰ هزار بشکه میعانات گازی از نوع نفت خام سبک است که معمولا از طریق گازمایع تولید می شود و انتظار می رود که در این هفته به بندر اینچئون کره جنوبی برسد.

کشتی سیلور حامل ۹۵۵ هزار بشکه میعانات گازی ایران است که باتوجه به اطلاعات رهگیری کشتی ها قرار است فردا به کره جنوبی برسد؛ ضمن اینکه محموله دوم هم شامل ۹۹۰ هزار بشکه میعانات گازی است که در ماه فوریه به کره جنوبی خواهد رسید.

در ماه نوامبر سال ۲۰۱۸ میلادی کره جنوبی موفق به اخذ معافیت واردات نفت ایران از آمریکا شد و می تواند روزانه ۲۰۰ هزار بشکه نفت از ایران وارد کند که عمده آن میعانات گازی است. همچنین مالک پالایشگاه «اس کی اینوویشن» کره جنوبی گفت: انتظار می رود خریداران کره ای نفت ایران، خرید خود را از اواخر ماه جاری میلادی یا اوایل ماه فوریه شروع کنند.  

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین‌های اقتصاد کلان