نفت

اس اند پی گلوبال اعلام کرد که بعد از دریافت مجوزهای نهایی، بیشتر بانک‌های ژاپن معاملات نفتی ایران را از سر خواهند گرفت.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، منابع خبری مرکز گلوبال می‌گویند، با توجه به تلاش پالایشگاه‌های ژاپن برای آغاز بارگیری هر چه زودتر محموله‌های نفتی از ایران در ماه جاری، مجوزهای نهایی برای ادامه ازسرگیری فعالیت بانک‌های ژاپن صادر شده است.
بر اساس گزارش گلوبال، بعد از مجوز مقامات نظارتی دولت‌های آمریکا و ژاپن، بانک‌هایی ژاپن قادر به صدور اعتبارات برای معاملات واردات نفت از ایران خواهند بود.
این بانک‌ها با نحوه پرداخت پالایشگاه‌های این کشور به واحد پولی ژاپن (ین) برای واردات نفت از ایران موافقت کرده‌اند.
پالایشگاه و شرکت‌های حمل و نقل ژاپن اخیراً نگرانی‌های خود را نسبت به بیمه حمل و نقل مربوطه ابراز کرده‌اند.
رئیس شرکای ژاپنی در مصاحبه با گلوبال گفتند، شرکت هولدینگ (JXTG) ژاپن قصد دارد واردات نفت از ایران را تا انتهای ماه جاری ژانویه از سر بگیرد. این در حالی است که شرکت نفتی کوسمو (Cosmo) قصد دارد تا اواخر ماه جاری حدود ۱.۸ میلیون بشکه نفت خام را پس از نهایی شدن مجدد مجوزها از ایران وارد کند.
اگرچه ژاپن به همراه هفت کشور دیگر جهان در ماه نوامبر به مدت شش ماه برای ادامه واردات نفت از ایران معافیت دریافت کردند، اما پالایشگاه‌های ژاپنی به دلیل عدم شفافیت در مورد بیمه کشتیرانی نتوانست از ابتدای سال جاری تا کنون به واردات نفت از ایران ادامه دهد.
ژاپن از ماه نوامبر سال ۲۰۱۸ تا کنون هیچ واردات نفتی از ایران نداشته است.
از سرگیری معاملات بانک‌های ژاپن برای ادامه واردات نفت از ایران در حالی صورت می‌گیرد که کره جنوبی بعد از چهار ماه توقف در ماه ژانویه اولین محموله از میعانات گازی ایران را دریافت می‌کند.
یکی از مقامات ارشد کره جنوبی در مصاحبه با رویترز گفت، یکی از خریداران نفتی کره جنوبی در ماه ژانویه در حدود دو میلیون بشکه میعانات گازی از ایران دریافت خواهد کرد.
بعد از اعمال تحریم‌های امریکا علیه ایران در ماه نوامبر این اولین محموله واردات نفتی کره جنوبی از ایران بعد از چهار ماه توقف واردات است.
محموله وارداتی کره جنوبی از ایران در دو بخش صورت می‌گیرد، بخش اول واردات ۹۶۰ هزار تن میعانات گازی در قالب نفت سبک است که معمولاً با ترکیب گاز طبیعی تولید می‌شود و انتظار می‌رود این محموله در هفته جاری در بندر اینچئون (Incheon) تحویل داده شود؛ و محموله ۹۹۰ هزار تنی دوم انتظار می‌رود که در اواخر ماه جاری تحویل کره جنوبی شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه