مجلس

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: بورس کشور طی ماه های گذشته تحت تاثیر ریسک های بیرونی قرار گرفت. مهمترین مسائل موثر بر بازار، تحریم و نوسانات نرخ ارز بود. اما اکنون بازار سرمایه از این موارد عبور کرده و به نظر می رسد تا پایان سال روند طبیعی خود را طی کند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)،  دیدار اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با رئیس  سازمان بورس و اوراق بهادار و مدیران ارشد بازار سرمایه برگزار شد و محمدرضا پور ابراهیمی داورانی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در تشریح این نشست؛  گفت: مدیران بازار سرمایه در این دیدار بخشی از مشکلات و محدودیت ‌ها و همچنین بخشی از مطالبات خود را بیان کردند و در خصوص اینکه مجلس چگونه می‌تواند برای رفع محدودیت‌ ها و مشکلات بازار سرمایه به آنها کمک کند بحث و گفتگو شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جمع‌بندی نشست کمیسیون متبوعش با مدیران ارشد بازار سرمایه و تعامل هر چه بیشتر مجلس و دولت و کمیسیون اقتصادی و بازار سرمایه برای رفع دغدغه متولیان این بازار، افزود: نخستین توافق در این نشست اصلاح قوانین و یا تدوین قوانین جدید برای کمک به بازار سرمایه است که در این راستا مقرر شد ظرف یک ماه آینده پیشنهادات مسئولان ارشد بازار سرمایه به کمیسیون اقتصادی ارسال شود و با توجه به توافقات در قالب طرحی تحت عنوان نظام بازار سرمایه کشور مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.

محمدرضا پورابراهیمی؛ به سایر موضوعات مطرح شده در این دیدار اشاره کرد و گفت:  مساله راه اندازی بورس ارز توسط بانک مرکزی و پوشش ابزارهای مشتقه آن با کمک بازار سرمایه، یکی دیگر از مباحث مطرح شده در این دیدار بود.

وی ادامه داد: استفاده از ساختارهای موجود و ظرفیت بازار سرمایه در راه اندازی "اس پی وی"  و همچنین بحث سهام عدالت نیز در این دیدار مطرح شد که امیدواریم با همراهی مجلس و دولت، تصمیم گیری در خصوص زمان و نحوه آزادسازی سهام عدالت تسریع شود.

نماینده مجلس شورای اسلامی؛ خاطرنشان کرد: به رغم اقدامات مثبت انجام شده، کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی همچنان به دنبال ارتقای شفافیت در بازار سرمایه است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: موضوعاتی همچون گزارشات حسابرسی، ایجاد مراکز تخصصی آموزشی با هدف ارتقا سواد مالی گروه سنی کودک و نوجوان، تاکید بر استمرار عرضه نفت در بورس انرژی، تقویت بورس کالا و اصلاح قوانین انتشار صورت‌های مالی از مهمترین مباحث مطرح شده در دیدار اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس و مدیران ارشد بازار سرمایه بود.

محمدرضا پورابراهیمی در پایان گفتگو با سنا به روند بازار سرمایه تا پایان سال اشاره کرد و گفت: بورس کشور طی ماه های گذشته تحت تاثیر ریسک های بیرونی قرار گرفت. مهمترین مسائل موثر بر بازار تحریم و نوسانات نرخ ارز بود اما اکنون بازار سرمایه از این موارد عبور کرده و در نتیجه به نظر می رسد بازار تا پایان سال روند طبیعی خود را طی کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه