زعفران

نائب رئیس شورای ملی زعفران از رشد ١٥ درصدی تولید زعفران در سالجاری خبر داد و گفت: قیمت این محصول در بازار به دلیل متعادل شدن عرضه و تقاضا به ثبات رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، غلامرضا میری در گفتگو با خبرگزاری مهر گفت: قیمت زعفران در بازار به ثبات رسیده و طی حدود ٢٠ تا ٢٥ روز اخیر کمترین میزان نوسانات را داشته است.

وی حداقل قیمت هر کیلوگرم زعفران را ٦ میلیون و ٥٠٠ هزارتومان و حداکثر ١١ میلیون تومان اعلام کرد و گفتبه دلیل اینکه فصل برداشت زعفران تازه به اتمام رسیده است کمبودی در عرضه نداریم  و برداشت زعفران حدودا در پانزدهم آذرماه به اتمام رسید.

نائب رئیس شورای ملی زعفران درباره میزان تولید طلای سرخ نیز اظهارداشت: براساس اعلام سازمان جهادکشاورزی میزان تولید زعفران امسال حدود ٣٨٠ تا ٤٠٠ تن بوده که این عدد نسبت به رقم ٣٢٠ تا ٣٥٠ تن سال گذشته حدود ١٠ تا ١٥ درصد رشد دارد.

میری درباره صادرات طلای سرخ نیز افزود: صادرات این محصول در سالجاری از رشد خوبی برخوردار بوده است به طوری که تا پایان آبان ماه ٤٦ درصد رشد داشتیم. آمار جدید نیز اگرچه ارائه نشده اما شواهد نشان می دهد روند همچنان صعودی است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس كالا