نفت

معاون امور توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران گفت: برای تامین مالی طرح نگهداشت و افزایش توان تولید نفت در میادین نفتی در حال بهره‌برداری، تا پایان امسال ۳۰ هزار میلیارد ریال اوراق «منفعت» منتشر می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، رضا دهقان عصر سه‌شنبه در آیین امضای ۹ قرارداد طرح نگهداشت و افزایش توان تولید نفت گفت: هفته آینده ۱۰ هزار میلیارد ریال اوراق در بازار سرمایه منتشر می شود.
اوراق منفعت اسناد مالی بهادار و بیانگر مالکیت دارنده آن بر مقدار معین خدمات یا منافع آینده از یک دارایی بادوام است که در ازای پرداخت مبلغ معینی به وی منتقل می شود.
نخستین اوراق منفعت بازار سرمایه در اسفند پارسال با نرخ سود ۲۰ درصد عرضه شد.
بر اساس ماده ۲۷ قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران، این اوراق از ثبت نزد سازمان بورس و اوراق بهادار معاف است.

معاون امور توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران اعلام کرد: اجرای ۳۳ طرح در سه سال برای طرح‌های نگهداشت و تولید نفت تعریف شده است که ۲۹ مورد آن در خشکی قرار دارد.
به گفته وی، میزان سرمایه‌گذاری مصوب برای اجرای این طرح ها ۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار خواهد بود که پس از اجرای کامل آنها، تولید نفت به طور میانگین ۲۸۰ هزار بشکه در روز افزایش می یابد.
دهقان اضافه کرد: تولید تجمعی حاصل از اجرای کامل این طرح‌ها ۴۱۰ میلیون بشکه خواهد بود.
وی ادامه داد: ۸۰ درصد تامین مالی این طرح‌ها از طریق شرکت واسطه و بقیه توسط پیمانکاران تامین می شود.
دهقان، هدف اصلی از اجرای طرح های نگهداشت و افزایش توان تولید را بهره برداری حداکثری از توان فنی و مهندسی شرکت‌های داخلی و استفاده از تجهیزات داخلی برشمرد.
وزارت نفت عصر امروز ۹ قرارداد نگهداشت و افزایش توان تولید میدان های نفتی به ارزش یک میلیارد دلار را با شرکت های داخلی امضا کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین‌های اقتصاد کلان