اتحادیه اروپا

بلومبرگ گزارش داد: کمیسیون اروپا اعلام کرد که تلاش می کند سازوکار مالی ویژه تجارت با ایران را «بسیار زود» راه اندازی کند و درعین حال سه دیپلمات اروپایی گفته اند این مکانیسم ویژه روز دوشنبه رسما رونمایی می شود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از بلومبرگ، «مایا کوتسیانچیچ» سخنگوی فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز پنجشنبه در بروکسل به خبرنگاران گفت:سازوکار مالی پیشرفت هایی داشته و در مرحله ای پیشرفته است. امیدواریم بسیار زود آغاز کار آن را اعلام کنیم.
سه دیپلماتی که درباره زمان اجرای این سازوکار اظهارنظر کردند نخواستند نامشان فاش شود. یکی از آنها با احتیاط گفت، درحالی که روز 28 ژانویه (هشتم بهمن) برای آغاز رسمی آن اعلام شده است، ممکن است ناتمام ماندن برخی موضوعات باعث تاخیر کوتاهی در آن شود. این دیپلمات افزود که اعضای اتحادیه اروپا توافق کرده اند که سازوکار مالی ویژه تا اواخر ماه نهایی شود.
طبق گزارش ها، سازوکار مالی ویژه قرار است در فرانسه ثبت شود و رئیس آن یک آلمانی باشد. انگلیس نیز از سهامداران آن خواهد بود. کوتسیانچیچ گفت: ما با سایر اعضای مسئول، روی آن کار می کنیم.
 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

پربازدیدترین

آخرین‌های اقتصاد کلان