بورس تهران

آمار معاملات ۱۰ ماهه اول ۹۷ نشان می دهد سهم معاملات برخط از معاملات نرمال بیش از ۹۳ / ۳۷ درصد بوده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از روابط عمومی بورس تهران، در۱۰ ماهه ۹۷ از ۱۰۶ کارگزار فعال در بورس، ۱۰۲ کارگزار در معاملات آنلاین فعال بوده اند.

  بر اساس این گزارش ۱۹ / ۴۳  درصد از کل معاملات الکترونیکی در ۵ کارگزاری انجام شده است که به ترتیب کارگزاری های مفید با   ۶ / ۲۲ درصد، آگاه با ۱۸ /  ۹ درصد، فارابی با ۴۱ / ۵ درصد ، مبین سرمایه با ۳۴ / ۳ درصد و تدبیرگران فردا  با ۶۶ / ۲ درصد رتبه های اول تا پنجم را به نام خود ثبت کردند.

همچنین از کل معاملات، بیش از ۸۳۷ هزار میلیارد ریال خرید و فروش الکترونیکی بوده که ۳۲  درصد کل خرید و فروش است.

بنابراین گزارش، ارزش کل خرید و فروش در ۱۰ ماهه ۹۷، بیش از ۲۶۱۲ هزار میلیارد ریال بوده است.

براین اساس ارزش خرید و فروش خرد و بلوک معادل ۵ / ۸۴   درصد کل معاملات بوده است. همچنین ارزش خرید و فروش عمده  ۵ / ۳   درصد از معاملات و ارزش خرید و فروش سایر ابزارهای نوین مالی ۱۲  درصد از کل معاملات را به خود اختصاص داده است.

۲۵ درصد از کل معاملات در اختیار ۵ کارگزار

این گزارش می افزاید: تعداد ۵ شرکت کارگزاری ۰۷ / ۲۵ درصد کل ارزش معاملات را از ابتدای سال تا پایان دی ماه ۹۷ به خود اختصاص دادند.

شرکت های کارگزاری کارگزاری مفید با ۶۷ / ۸ درصد، کارگزاری بانک پارسیان با ۹۰۲ / ۴ درصد، کارگزاری صبا تامین با ۱۶ / ۴ درصدکارگزاری آگاه  با ۰۹ / ۴  درصد و کارگزاری خبرگان سهام  با ۲۵ / ۳ درصد در رتبه های اول تا پنجم این جدول قرار دارند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار