میری

سرمایه گذاران تازه کار نباید خود را درگیر سهام پر ریسک کنند و می توانند از صندوق های سرمایه گذاری با سود معقول برای سرمایه گذاری بهره ببرند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، سید حسین میری، مدیرعامل تأمین سرمایه سپهر، در این خصوص اظهار داشت: در بازار سرمایه، برای سهامداران خرد  قوانین خاصی وجود دارد ، چرا که این افراد باید ریسک و بازدهی را در کنار هم درنظر بگیرند.

وی با تاکید بر اینکه این گونه سهامداران باید بازده و ریسک مناسب را در یک ترازو قرار دهند و وزن هرکدام را بسنجند، اضافه کرد: فراموش کردن قاعده مدیریت ریسک در بازار از اشتباهاتی است که سهام داران تازه وارد ممکن است مرتکب شوند.

به گفته میری ، اغلب سرمایه گذاران حقیقی تازه وارد، تحت تاثیر جو حاکم بر بورس و با طمع بازدهی بالا در سهم هایی سرمایه گذاری می کنند که قیمت آنها در اثر هیجانات بازار دچار نوسان های ناگهانی می شود.

مدیرعامل تامین سرمایه سپهر اضافه کرد: وقتی برای یک سهم به طور هیجانی صف خرید و فروش ایجاد می شود کنترل آن سهم از دست خارج شده و یکباره قیمت آن افزایش می یابد درحالیکه ممکن است آن سهم پتانسیل چنین رشدی را نداشته باشد.

وی افزود: بنابراین بهتر است سرمایه گذاران تازه کار به سراغ سهم های پرریسک نروند، بر همین اساس صندوق های سرمایه گذاری بهترین محل برای سرمایه گذاری این افراد است، زیرا دارایی ها توسط مدیران حرفه ای، مدیریت می شود.

مدیرعامل تأمین سرمایه سپهر با بیان اینکه هم اکنون شرایط بازار نسبت به گذشته تفاوت ویژه ایی دارد ، تأکید کرد: در طی هفته های اخیر با کاهش رشدهای هیجانی ، بازار به حالت تعادل رسیده و  هم اکنون وارد فاز استراحت شده است،  بدون اینکه به رکود فرو رود.

میری در ادامه سخنان خود مهمترین ویژگی بازار را ثبات در هنگام استراحت شاخص عنوان کرد و افزود:  اگر در گذشته بازار وارد فاز استراحت می شد و به حالت رکود فرو می رفت، سطح نقدشوندگی نیز به کمترین میزان خود کاهش می یافت، درحالیکه امروز حجم بازار بزرگ شده است و حتی در روزهای سکون و استراحت نیز دچار رکود نمی شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه