دژپسند

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید براینکه شعب بانک ها را به صورت کور کاهش نمی دهیم، گفت: در مناطق بکر که با کمبود شعب بانکی روبه رو هستند، شعبه هایی ایجاد و در مقابل، در مناطقی که شعبه بانک ها زیاد است، آنها را کاهش می دهیم.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، فرهاد دژپسند در حاشیه نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی  گفت: بانک های دولتی در مورد واگذاری اموال هماهنگی های خوبی داشتند و در این ارتباط برنامه ای یک ساله تدوین شده و در دست اجرا است.
وی در ارتباط با خصوصی سازی و واگذاری ها به بخش خصوصی نیز گفت: ارزیابی های اولیه در این زمینه انجام شده و برخی انتقادها در مورد واگذاری ها وجود دارد؛ البته ارزیابی ها مقدماتی است و مقرر شده گزارشی تفصیلی در این زمینه تهیه شود.
وزیر اقتصاد در مورد رشد اقتصادی و گزارش منتشر شده توسط مرکز پژوهش ها نیز افزود: مرکز پژوهش های مجلس دامنه منفی 2 تا منفی پنج را برای رشد اقتصادی برآورد کرده که این دامنه بسیار وسیع است و نشان می دهد پژوهش انجام شده از قدرت کافی برخوردار نیست.
دژپسند تاکید کرد که با توجه به سیاست های تدوین شده، نرخ رشد اقتصادی در سال آینده منفی نخواهد شد، مگر اینکه اتفاقی خاص رخ دهد.
وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه در سال آینده با کسری بودجه مواجه خواهیم شد؟ نیز گفت: کسری بودجه یک مفهوم عام به معنی پیشی گرفتن مصارف بر منابع است و در حالتی رخ می دهد که برآوردهای بودجه درست نباشد یا دولت مصارف خود را مدیریت نکند.
وزیر اقتصاد ادامه داد: سازمان برنامه و بودجه قطعا با عملکرد خود مانع کسری بودجه خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین‌های اقتصاد کلان