فرابورس

نهمین روز از بهمن‌ماه ۱۳۹۷ با تغییر مالکیت ۹۵۰ میلیون ورقه بهادار به ارزش بیش از ۳ هزار و ۹۰۵ میلیارد ریال در فرابورس ایران دنبال شد که همزمان با دادوستدهای انجام‌شده پس از چند روز ریزش متوالی آیفکس، این نماگر رشد حدود ۶ واحدی را تجربه کرد و در نزدیکی سطح یک هزار و ۹۱۵ واحدی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از فرابورس ایران، در جریان معاملات امروز فرابورس همچنین شاهد توقف و بازگشایی نمادهای بسیاری در بازار سهام بودیم. بر این اساس نمادهای «اتکای»، «لکما»، «شستان»، «سبزوا»، «وایرا»، «سخواف» و «تشتاد» در حالی بنا به دلایل مختلفی از جمله افشای اطلاعات با اهمیت، برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه و ... متوقف شدند که نمادهای «غپآذر»، «دی»، «وآفری»، «ساذری»، «شسم»، «وسنا»، «وپسا»، «شپلی» و «انرژی۳۱» بازگشایی شدند.

همانطور که اشاره شد روز جاری شاخص کل فرابورس رشد ۵.۸ واحدی را تجربه کرد. عمده این رشد تحت تاثیر مثبت نمادهای «زاگرس»، «مارون» و «ذوب» تا سطح حداکثر ۷.۴ واحد بر این نماگر رقم خورد. تاثیر منفی نمادهای «میدکو» و «خراسان» بر آیفکس نیز مانع از پیشروی بیشتر آن شد.

نماد سهامی ذوب‌آهن امروز در حالی‌که پرمعامله‌ترین سهم بازار فرابورس با جابه جایی ۳۱۷ میلیون سهم شناخته شد، بیشترین ارزش معاملات را نیز در میان تمام نمادهای مورد معامله در بازارهای فرابورس در رقم ۴۵۳ میلیارد و ۷۹۶ میلیون ریال تجربه کرد.

نماد «غپآذر» متعلق به شیر پگاه آذربایجان شرقی با نزدیک به ۱۰ درصد رشد قیمت در حالی بیشترین افزایش قیمت پایانی را نسبت به قیمت دیروز این سهم تجربه کرد که نماد «زشگزا» متعلق به شرکت شیر و گوشت زاگرس شهرکرد با حدود ۵ درصد ریزش قیمت سهم بالاترین افت قیمتی را در میان باقی نمادها شاهد بود.

امروز در بازار ابزارهای نوین مالی نیز قیمت اوراق تسهیلات مسکن در برخی نمادها با کاهش و افزایش تا سطح ۵ درصد روبه‌رو شدند و در دامنه قیمتی ۲۴۳ هزار تا ۶۲۵ هزار ریال مورد معامله قرار گرفتند.

همچنین در بازار اوراق با درآمد ثابت نیز «اخزا۷۱۲» با ۱۹ درصد و «اخزا۷۱۱» با ۲۳.۵۳ درصد به ترتیب کمترین و بیشترین نرخ موثر بازده تا سررسید اسناد خزانه اسلامی مورد معامله در این بازار را به خود اختصاص دادند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرابورس