عبده

عبده تبریزی با اشاره به برگزاری دومین همایش تامین مالی در تاریخ ۲۸ بهمن ماه امسال گفت: در این همایش ۷ نمونه‌ ابزار مالی موفق استفاده شده به منظور شناساندن پتانسیل های بازار سرمایه معرفی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از ستاد دومین همایش تامین مالی، حسین عبده تبریزی رئیس شورای سیاست‌گذاری این همایش با اشاره به جایگاه  ویژه بازار سرمایه در اقتصاد کشور گفت: بازار سرمایه به عنوان رکن تاثیرگذار در اقتصاد توانسته نقش قابل تاملی در تامین مالی بسیاری از پروژه‌ها  ایفا کند. در این تحول شرکت‌های تأمین سرمایه به عنوان بازوی اصلی این فرآیند مالی خدمات جدید بسیاری به بازار سرمایه ارائه کردند.

وی افزود: شاید تا پیش از این شرکت‌ها تنها روش تأمین مالی پروژه‌هایشان را دریافت تسهیلات به سیستم بانکی می‌دانستند، اما  امروزه به مشتریان دائمی بازار سرمایه تبدیل شده‌اند. این مهم به نحوی است که دولت نیز تأمین بخشی از نیازهای مالی خود و پرداخت دیون از طریق انتشار اوراق بدهی را به بازار سرمایه آورده و از این طریق علاوه بر تسهیل امور به انجام  تهعدات خود پرداخته است.

عبده تبریزی تنوع اوراق قابل‌ معامله در بورس را با انتشار اوراق بدهی دستاورد مهم سالیان اخیر در بازار سرمایه عنوان کرد و در خصوص دومین همایش تامین مالی افزود: در این  همایش ۷  نمونه‌ ابزار مالی موفق استفاده  شده به منظور شناساندن پتانسیل های بازار سرمایه معرفی خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه