نشست هماندیشی وزیر اقتصاد در زاهدان

وزیر امور اقتصادی و دارایی در جلسه شورای گفتگو و نشست هم اندیشی فعالان اقتصادی و تجار سیستان و بلوچستان در زاهدان با بیان اینکه جنوب شرق و شرق کشور بویژه سیستان و بلوچستان از نظر زیرساخت ها محروم هستند گفت: به برکت انقلاب اسلامی تحول بنیادی در سرمایه گذاری دولت در این استان ایجاد شده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، به نقل از شادا، دکتر فرهاد دژپسند در این جلسه که بیش از ۴ ساعت به طول انجامید با بیان این مطلب اظهار داشت: رونق سرمایه گذاری و تولید، رویکرد جدی دولت است تا از این مسیر شاهد کاهش تورم، افزایش تولید و اشتغال در کشور باشیم.

وی تصریح کرد: سیستان و بلوچستان از ظرفیت های فراوانی نظیر تجارت، معادن، اقتصاد آب، کشاورزی و غیره برخوردار است که می توان با سرمایه گذاری در این بخش ها، توسعه، اشتغال و تولید را برای منطقه به ارمغان آورد.

وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان همچنین از سرمایه انسانی مطلوبی نیز برخوردار است گفت: اگر برنامه راهبردی مناسب برای استان تدوین و بر روی آن نظارت و پیگیری لازم صورت گیرد می توان شاهد پیشرفت این نقطه از ایران اسلامی بود.

وزیر اقتصاد همچنین با بیان اینکه هدف دولت،  با حمایت از تولید و سرمایه گذاری، کمک همه جانبه به مردم است اظهار داشت: بهبود فضای کسب و کار، کاهش آسیب های نظام مالیاتی و گمرک با رویکرد ایجاد رونق و تسهیل شرایط کسب و کار مورد توجه قرار دارد.

دژپسند تاکید کرد: سیستان و بلوچستان با برخورداری از فرصت قرار گرفتن در منطقه  مرزی و داشتن تنها بندر اقیانوسی کشور و دسترسی به بازارهای آسیای میانه می تواند سرمایه های خارجی را با سودآوری خوب جذب کند.

وی افزود: راه موثر برای رفع شکاف سرمایه و ایجاد موتور رشد منطقه، سرمایه گذاری خارجی در سیستان و بلوچستان است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی خاطرنشان کرد، تنها منابع دولتی  سبب رفع مشکلات  سیستان و بلوچستان نمی شود، بلکه همت و بسیج همه ی افراد و بخش خصوصی را می طلبد.

وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان هم اینک در رده های نخست جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور قرار دارد گفت: می توان ضمن جلب نظر سرمایه گذاران خارجی با استفاده از تسهیلات بانکی و منابع صندوق توسعه ملی و ترکیب این سرمایه ها ، توسعه این استان را رقم زد.

دژپسند با اشاره به تسهیلات اعطایی بانک ها در سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در 9 ماهه نخست امسال 14 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی در این استان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه رمز جهش اقتصاد سیستان و بلوچستان سرمایه گذاری است اظهار داشت: ضروریست یک دروازه مشترک بین ایران و پاکستان ایجاد شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی بر راه اندازی مرکز سرمایه گذاری در سیستان و بلوچستان نیز تاکید کرد و گفت: به خانم ریگی، که فرزند این استان است و اخیرا به عنوان دومین سفیر زن و سفیر کشورمان در برونئی انتخاب شده تاکید کردم، اگر شما از ظرفیت آن کشور و ثروت های مردمش برای سرمایه گذاری در سیستان و بلوچستان بهره بگیرید و سرمایه را به این استان سوق دهید این بزرگترین خدمت به کشور است.


در این نشست ۴ ساعته فعالان اقتصادی استان به تفصیل مشکلات و مسایل خود را طرح و وزیر اقتصاد نیز به همراه معاونین خود ضمن استماع مشکلات،  دستورات مشخص و صریحی را برای رفع موانع و مشکلات مطرح شده صادر کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

پربازدیدترین

آخرین‌های اقتصاد کلان