انرژی

روز چهارشنبه آخرین روز معاملاتی اوراق سلف موازی استاندارد نفت خام سبک داخلی توسط وزارت امور اقتصاد دارایی به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران در بازار مشتقه بورس انرژی ایران در نماد سنفت ۹۷۱ پشت سر گذاشته شد و در نهایت مراحل تسویه نیز با موفقیت انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، امروز کالاهای حلال ۴۰۲ پالایش نفت بندرعباس، آیزوفید، آیزوریسایکل، حلال ۴۰۴ و ریفورمیت پالایش نفت تبریز، پروپان پالایش نفت تهران، بوتان، پروپان، هگزان، برش سنگین و گاز مایع صنعتی پتروشیمی بندرامام در رینگ داخلی و گاز مایع پالایش گاز فجر جم در رینگ بین الملل بازار فیزیکی بورس انرژی ایران عرضه می شود.

در جریان معاملات آخرین روز کاری هفته بورس انرژی (چهارشنبه دهم بهمن ماه) نیز کالاهای حلال ۴۰۲ پالایش نفت تبریز، آیزوریسایکل و نفتای سنگین پالایش نفت تهران، حلال ۵۰۳ پتروشیمی بیستون، آیزوریسایکل پالایش نفت شیراز و نیتروژن پتروشیمی تبریز در رینگ داخلی و حلال  ۴۰۲ پالایش نفت کرمانشاه در رینگ بین الملل بازار فیزیکی عرضه شدند.

طی معاملات این روز بیش از  ۷،۵۹۸ تن انواع فرآورده های هیدروکربوری به ارزش بیش از ۳۲۶ میلیارد و ۱۵۴ میلیون ریال در بازار فیزیکی بورس انرژی ایران معامله شد.

همچنین در این روز بازار برق بورس انرژی ایران شاهد معامله ۱،۵۶۰،۰۰۰ قرارداد معادل ۳۷ میلیون و ۴۴۰ هزار کیلووات ساعت به ارزش ۸ میلیارد و ۷۹۸ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال بود.

به گزارش سنا، روز چهارشنبه آخرین روز معاملاتی اوراق سلف موازی استاندارد نفت خام سبک داخلی توسط وزارت امور اقتصاد دارایی به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران در بازار مشتقه بورس انرژی ایران در نماد سنفت ۹۷۱  پشت سر گذاشته شد و در نهایت مراحل تسویه نیز با موفقیت انجام شد.

این اوراق که در تاریخ چهارم بهمن ماه ۱۳۹۶ به ارزش ۵،۰۰۰ میلیارد ریال و در مجموع ۱،۷۱۱،۰۸۷ قرارداد با هدف تامین مالی فعالیت های دولت منتشر شده بود، سرانجام پس از گذشت یک سال، زمان سررسید آن فرارسید و فرآیندهای مرتبط با تسویه اوراق مذکور نیز در روز سررسید با همکاری عرضه کننده، بورس انرژی ایران و شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه انجام پذیرفت.

روز سه شنبه نهم بهمن ماه نیز آخرین نوبت معاملاتی اوراق سلف موازی استاندارد گاز مایع پتروشیمی بندر امام در بازار مشتقه بورس انرژی ایران در نماد سبندر ۹۷۱ پشت سر گذاشته شد و عملیات تسویه این اوراق نیز با موفقیت به اتمام رسید.

این اوراق که در تاریخ نهم بهمن ماه ۱۳۹۶ به ارزش ۴،۰۰۰ میلیارد ریال و در مجموع ۱،۵۰۸،۸۴۰ قرارداد با هدف تامین مالی فعالیت های شرکت پتروشیمی بندر امام منتشر شده بود، سرانجام پس از گذشت یک سال و طی فرآیندهای تسویه اوراق عرضه شده در بازار مشتقه بورس انرژی ایران با موفقیت تسویه شد.

شایان ذکر است طی دوره معاملاتی مذکور در مجموع در نماد سبندر ۹۷۱ و سنفت ۹۷۱ بیش از ۴،۸۰۰ میلیارد ریال اوراق در بازار ثانویه(تابلوی سلف موازی استاندارد بازار مشتقه بورس انرژی ایران) معامله شد که این موضوع حاکی از نقدشوندگی بالای این اوراق است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس انرژی