سرباز

اعتماد به نفس در بکارگیری سیستم معاملاتی جمله ای که زیاد به کارمان می آید. در واقع بازار سهام متشکل از فاکتورهای متعددی است که فراگیری و یا بکارگیری همزمان آنها در بازار برای معامله گر کاملا غیر ممکن است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا) و به نقل از رهاسرمایه، پیشتر اشاره شد که باید برای معاملات خود یک سیستم یا یک استراتژی معامله طراحی کنیم.

همان گونه که قبلا به آن اشاره شد، بازار سهام متشکل از متغیر های زیادی است و هنر معامله گر این است که بر اساس تعدادی از متغیرها سیستم تریدی را برای خود طرح ریزی کند. اما اعتماد به نفس در شیوه انجام معاملات راز مهمی است که کمتر به آن توجه می شود. در واقع اگر به موفقیت آمیز بودن سیستم معاملاتی خود اطمینان نداشته باشید، اعتماد به نفس لازم را برای انجام معاملات نخواهید داشت!

هر میزان فقدان اعتماد به نفس موجب خواهد شد در شرایط نابسامان بازار دچار ترس شوید. از قضا همین ترس علیه شما عمل می کند و باعث می شود اتفاقی بیفتد که از آن بیم داشتید.

اگر معامله گر معتقد باشد که یک سیستم ترید تنها احتمال وقوع حالتی را بر دیگری نشان می دهد و هیچ قطعیتی در آن وجود ندارد و در بازار یک توزیع تصادفی بین معاملات ضررده با معاملات سودده وجود دارد، پس دلیلی برای ترس وجود ندارد!

    تلاش کنیم با یک اعتماد به نفس قوی وارد بازار شویم و حتی اگر سهمی را با ضرر فروختیم روحیه خود را از دست ندهیم.

مطلب فوق از کتاب Trading in the Zone اثر «مارک داگلاس» برگردان شده است. کتاب فوق یکی از بهترین منابع در زمینه روانشناسی بازارهای مالی است که توسط نشر چالش تحت عنوان «تحلیل تکنیکال، بنیادی یا ذهنی» به فارسی ترجمه شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرهنگ سرمایه گذاری