واردات

رئیس کل گمرک ایران گفت: خوشبختانه تجارت ایران به روال گذشته در حال انجام است و در زمینه کالاهای اساسی هیچ گونه کمبودی نداریم.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، مهدی میراشرفی در نشست خبری با بیان اینکه آمریکا در پی متوقف کردن تجارت ایران بود، گفت: امریکا این بار بدون همراهی دنیا، تحریم‌های ظالمانه و یک جانبه‌ای را علیه ایران اجرا کرد و این مساله می‌طلبد ما نیز شرایط را متناسب با این وضعیت تغییر دهیم.
رییس کل گمرک ایران با بیان اینکه تجارت خارجی نقش بسزایی در ایجاد دولت رفاه دارد، افزود: ما چنانچه در بحث تامین نیازهای جامعه که قسمت عمده این نیازها وابسته به صادرات و واردات کشور است، تسهیل ایجاد کنیم، درواقع به ایجاد رفاه در جامعه کمک خواهیم کرد.
وی ادامه داد: در ۱۰ ماه امسال ۳۶.۳ میلیارد دلار صادرات و ۳۵.۶ میلیارد دلار واردات داشته ایم که شاهد یک میلیارد دلار تراز مثبت تجاری هستیم؛ این در حالی است که امریکا در صدد متوقف کردن صادرات و ایجاد مضیقه در مسیر واردات بود.
وی افزود: با این حال نه تنها تجارت ایران متوقف نشد بلکه به صورت ماهانه یک میلیارد دلار واردات کالاهای اساسی نیز داشتیم که این عدد تقریبا برابر با سال گذشته است. هیچ گونه کمبودی در زمینه دارو، تجهیزات پزشکی، نهاده‌های دامی و سایر کالاهای اساسی نداریم.
 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

پربازدیدترین

آخرین‌های اقتصاد کلان