فرابورس

در جریان بازار امروز سه‌شنبه شانزدهم بهمن‌ماه بیش از ۸۴۰ میلیون ورقه بهادار به ارزش حدود ۵ هزار و ۱۸۲ میلیارد ریال در بازارهای فرابورس مورد مبادله قرار گرفت و شاخص کل فرابورس ایران نیز پس از افت‌وخیزهایی در نهایت بدون تغییر چندانی نسبت به روز گذشته بر روی عدد ۱۹۲۲ واحدی ایستاد و نوسان کمتر از یک واحدی را تجربه کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، به نقل از فرابورس ایران، رصد معاملات سهام در بازارهای اول، دوم و پایه نشان می‌دهد در مجموع این سه بازار نماد «ذوب» به‌عنوان پرمعامله‌ترین سهم بازار شناخته شده و در عین حال بیشترین ارزش معاملاتی را نیز به خود اختصاص داده است. معامله‌گران بیش از ۱۸۹ میلیون سهم ذوب را به ارزش ۲۶۲ میلیارد ریال دست به دست کردند.

در مجموع این سه بازار بیش از ۶۷۲ میلیون سهم در ۸۵ هزار و ۹۹۶ دفعه دادوستد شد که ارزش بیش از یک هزار و ۹۳۹ میلیارد ریالی را به ثبت رساند.

امروز در حالی نماد «ذوب» بالاترین تاثیر مثبت را تا سطح ۶ درصدی بر شاخص کل فرابورس گذاشت که در سمت مقابل نمادهای «مارون» و «زاگرس» روی‌هم‌رفته بیش از ۵ واحد اهرم منفی بر آیفکس گذاشتند.

در جریان بازار، نماد معاملاتی «وثخوز» به دلیل نوسان قیمت بیش از ۶۰ درصد به منظور برگزاری کنفرانس اطلاع‌رسانی ناشر متوقف شد. علاوه بر این در پایان معاملات امروز شاهد توقف نماد معاملاتی «تجار» متعلق به شرکت گسترش تجارت و سرمایه ایرانیان به منظور برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام در یکشنبه آتی ۲۱ بهمن‌ماه بودیم.

در سمت مقابل، نماد معاملاتی شرکت سرمایه‌گذاری صنایع ایران «وایرا» پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام و تقسیم سود نقدی هر سهم از طریق انجام حراج ناپیوسته بدون محدودیت دامنه نوسان قیمت بازگشایی شد.

اخزا ۶۱۴ صدرنشین بازار اوراق با درآمد ثابت

بازار اوراق با درآمد ثابت فرابورس امروز دادوستد ۱.۹ میلیون ورقه بهادار به ارزش بیش از یک هزار و ۷۲۱ میلیارد ریال را در ۹۹۹ نوبت مبادلاتی به ثبت رساند. در این بازار اسناد خزانه اسلامی در نماد اخزا ۶۱۴ با ثبت معامله بیش از ۱۹۷ هزار ورقه به ارزش افزون بر ۱۶۶ میلیارد ریال، بیشترین حجم و ارزش مبادلاتی را به خود اختصاص داد.

همچنین در بازار ابزارهای نوین مالی بیش از ۹۱ هزار ورقه تسهیلات مسکن خریدوفروش شد که ارزش این مبادلات بر ۵۲ هزار میلیارد ریال بالغ شد.

در این میان امتیاز تسهیلات مسکن دی‌ماه ۹۷ همچنان با بیشترین استقبال از سوی معامله‌گران روبه‌روست و اوراق تسهیلات مسکن فروردین ماه سال جاری نیز با بیشترین قیمت نسبت به سایر تسه‌ها یعنی ۶۲۸ هزار ریال مبادله شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرابورس