بازار

بازارهای آسیایی در دومین روز معاملاتی هفته توانستند با امید به دومین دوره مذاکرات بین آمریکا و چین روند صعودی را در پیش بگیرند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، آغاز دوره دوم مذاکرات صلح تجاری بین چین و آمریکا موجب بازگشت امیدواری نسبت به رشد اقتصاد جهانی و درآمد شرکت ها شد و به این ترتیب شاخص های آسیایی توانستند با افزایش همراه شوند.

از سوی دیگر توافق های پیش بینی شده در خصوص مشکلات بودجه ای دولت ترامپ و کنار آمدن حزب جمهوری خواه و دموکرات بر سر دیوار مرزی مکزیک توانست فشارها را از بازارهای سهام بکاهد. این در حالی است که، تلاش برای عدم تعطیلی دولت در دومین دوره مذاکرات بودجه، رشد شاخص ها را در بازارها موجب شد.

اما در این بین، صندوق مالی کنگره اعلام کرده است که حاضر به پرداخت هزینه ۵.۷ میلیار دلاری ترامپ برای ساخت دیوار مرزی نخواهد بود.

به این ترتیب شاخص اس اند پی با رشد ۰.۵ درصدی معاملات آتی را پشت سر گذاشت .

در سوی دیگر، به نظر می رسد بازار اروپا نیز همزمان با آسیایی ها در روند صعودی همراه شوند.

در این منطقه، شاخص فوتسی لندن با رشد ۰.۲ درصدی رو به رو شد و شاخص داکس آلمان و کک فرانسه روند مثبت ۰.۵ درصدی را از آن خود کردند .

در بازارهای آسیایی، شاخص آسیا پاسفیک به غیر از ژاپن با روند مثبت ۰.۳ درصدی همراه شد.

شاخص شانگهای در چین نیز روند مثبت ۰.۳ درصدی را از خود به جای گذاشت . شاخص کاسپی کره جنوبی با روند مثبت ۰.۶ درصدی همراه شد. در حالی که شاخص اس اند پی استرالیا با روند مثبت ۰.۳درصدی توانست معاملات امروز را به پایان ببرد.

در بازار ژاپن شاخص نیکی توانست پس از پشت سر گذاشتن تعطیلات رسمی با افزایش ۰.۲ درصدی معاملات را به نفع خود به پایان ببرد.

دوره جدید مذاکرات بین آمریکا و چین که در روز دوشنبه در پکن آغاز شده است می تواند مذاکرات طولانی مدت گذشته را ختم به خیر کند و به نظر می رسد .

تحلیل گران معتقدند، پکن و واشنگتن تا نخستین روز ازماه مارچ به توافق۵ اولیه برسند .

موتسومی کاگاوا، تحلیل گر شرکت کارگزاری راکوتن در توکیو در این خصوص بیان داشت: در این جنگ تعرفه ای که میان آمریکا و چین راه افتاده بود هیچ برنده ای وجود نداشت بنابراین این توافق به نفع هر دو طرف خواهد بود.

به این ترتیب پیش بینی می شود مناقشات تجاری بر رشد اقتصادی در جهان تاثیرگذار باشد و بتواند اعتماد تجاری را تحت تاثیر قرار دهد .

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل