حسینی

مدیرعامل بورس انرژی از آغاز عرضه یک میلیون بشکه ای میعانات گازی پارس جنوبی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما علی حسینی مدیرعامل بورس انرژی، گفت: عرضه این میعانات گازی از ساعت ۱۴:۳۰ امروز آغاز می‌شود.

این محموله شامل یک میلیون بشکه میعانات گازی صادراتی پارس جنوبی است که برای سهولت خریداران حداقل حجم خرید به محموله‌های ۳۵ هزار بشکه‌ای توزیع شده است.

همچنین امکان تسویه معاملات میعانات گازی بطور شرایطی از مزیت‌های این عرضه است و شیوه تسویه معامله به صورت شرایطی بوده که بابت ۲۰ درصد ارزش معامله به صورت ریالی و بابت ۸۰ درصد ارزش معامله به صورت ارزی است که تسویه بخش ریالی بصورت نقدی و بخش ارزی بصورت اعتباری است. همچنین خریداران می‌توانند ۸۰ درصد بخش ارزی ارزش معامله را با ریال و به صورت اعتباری نیز تسویه کنند. واریز ۶ درصد پیش پرداخت از سوی متقاضیان تا دوساعت قبل از شروع عرضه به حساب اعلام شده از سوی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه الزامی است.

وی در خصوص ادامه روند عرضه نفت در بورس انرژی گفت: با هماهنگی‌هایی که با شرکت ملی نفت انجام شده عرضه نفت به صورت یک هفته در میان ادامه دارد تا هم خریداران و هم شبکه کارگزاری با توجه به ثبات عرضه شرایط خود را با شرایط عرضه شرکت ملی نفت در بورس تطبیق بدهند و شرکت ملی نفت هم بتواند براساس بازخوردی که از خریداران و شبکه کارگزاری می‌گیرد در صورتی که نیاز باشد اصلاحاتی در عرضه اعمال کند.
حسینی ادامه داد: براساس قوانین بازار سرمایه حفظ اطلاعات مشتریان و خریداران کاملا محرمانه است و افشای آن جرم قانونی است و مجازات دارد.
وی افزود: تمهیداتی اندیشیده شده که اطلاعات خریداران به هیچ وجه افشا نشود و این امر فقط مختص به خریداران نفت خام نیست و برای تمامی کالاها و سایر معاملاتی که در بازارهای مالی کشور انجام می‌شود این قاعده قانونی وجود دارد و رعایت می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس انرژی