دانشگاه شریف

دوره تجزیه و تحلیل صورت های مالی(مقدماتی)، با هدف آشنایی با تعریف صورت های مالی اساسی، آشنایی با انواع صورت های مالی حسابداری ، نسبت‌های پرکاربرد در بررسی عملکرد شرکت‌ها و تکنیک‌های تجزیه و تحلیل صورت های مالی شرکت‌ها توسط مرکز مطالعات تکنولوژی دانشگاه شریف برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، مرکز مطالعات تکنولوژی دانشگاه شریف در نظر دارد در تاریخ ۲۹ و ۳۰ بهمن ماه سال جاری دوره تجزیه و تحلیل صورت های مالی(مقدماتی) را از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۶:۳۰ در محل این مرکز برگزار کند.

بر اساس این گزارش، نحوه برگزاری دوره به صورت کارگاهی است و یک یا چند نمونه صورت های مالی شرکت‌های بورسی ، به شکل مطالعه موردی بررسی می شود.

از سرفصل های این دوره می توان به، معرفی سیستم‌های حسابداری و بیان تفاوت حسابداری مالی و حسابداری مدیریت، سیستم اطلاعاتی حسابداری AIS و معرفی اجزای آن، اجزای تشکیل‌دهنده گزارش مالی سالانه، معرفی عناصر صورت های مالی اساسی (سود و زیان، سود و زیان جامع، ترازنامه و صورت جریان وجوه نقد)، نسبت‌های کفایت جریان نقد، نسبت‌های ارزیابی سهام در بازار، کاربرد نسبت P/E  در پیش‌بینی قیمت سهام، ارزش افزوده بازار MVAو... اشاره داشت.

علاقمندان می توانند برای اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۶۶۰۸۶۷۷۳ تماس گرفته یا از سایت http://irfinance.ir/ اطلاعات کسب کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرهنگ سرمایه گذاری