فرابورس

در میانه آخرین هفته کاری بهمن‌ماه بیش از ۷۱۵ میلیون ورقه به ارزش افزون بر ۴ هزار و ۶۱۳ میلیارد ریال در مجموع بازارهای فرابورسی دادوستد شد و همزمان شاخص کل نیز با ۹.۶ واحد افزایش در سطح ۱۹۴۷ واحدی قرار گرفت.

  به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا) به نقل از  روابط عمومی فرابورس ایران، امروز دوشنبه ۲۹ بهمن‌ماه با تاثیر مثبت تا حداکثر ۳.۲ واحدی از جانب نمادهای «ذوب»، «دماوند»، «کگهر»، «میدکو» و «حخزر» بر آیفکس این نماگر حدود ۰.۵ درصد رشد کرد و در سطح ۱۹۴۷ واحدی ایستاد.

در این میان نماد «ذوب» به عنوان پربیننده‌ترین نماد معاملاتی بیشترین حجم معامله را نیز با دادوستد ۷۰.۵ میلیون سهم در اختیار گرفت. در سوی دیگر، بالاترین ارزش معاملات به نماد تازه وارد «زفکا» با معاملاتی به ارزش بیش از ۱۷۱ میلیارد ریال قرار گرفت.

بازارهای اول و دوم فرابورس روز جاری به ترتیب با تغییر مالکیت ۵۲ و ۱۹۹ میلیون سهم به ارزش ۱۴۳ و ۶۴۸ میلیارد ریال روبه‌رو شدند و در بازار پایه سهامداران به استقبال جابه جایی ۴۰۸ میلیون سهم به ارزش ۸۶۲ میلیارد ریال رفتند.

همچنین در این سه بازار نمادهایی مانند «حخزر»، «ودانا»، «شستان «و «لپیام» متوقف و در سمت مقابل نمادهای «ذوب»، «اپرداز» و «نتوس» بازگشایی شدند.

بازار ابزارهای نوین مالی نیز معامله ۳۸ میلیون ورقه را تجربه کرد که ارزش آن ۲ هزار و ۷۸۹ میلیارد ریال بود. در این بازار قیمت اوراق تسهیلات مسکن در دامنه ۲۳۲ هزار تا ۶۲۶ هزار ریال نوسان کرد.

اوراق رهنی کرمان موتور از فردا در فرابورس پذیره‌نویسی می‌شود

در همین حال مدیر ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران در اطلاعیه‌ای از پذیره‌نویسی اوراق رهنی شرکت کرمان موتور با نرخ ۱۶ درصد خبر داد. به این ترتیب این اوراق که با نام و قابل معامله در فرابورس ایران است با مبلغ اسمی هر ورقه یک میلیون ریال از فردا سه‌شنبه ۳۰ بهمن‌ماه تا شنبه ۴ اسفندماه در بازار ابزارهای نوین مالی پذیره‌نویسی خواهد شد.

مدت این اوراق ۳۶ ماهه و مواعد پرداخت‌های مرتبط با آن هر سه ماه یکبار از تاریخ انتشار یعنی ۱۳۹۷/۱۱/۳۰ است. موضوع انتشار اوراق رهنی کرمان موتور نیز که در نماد «کرمان۰۰» به فروش می‌رسد، واگذاری مطالبات ناشی از فروش اقساطی شرکت کرمان موتور به نهاد واسط به منظور تامین منابع مالی برای خرید مواد اولیه و قطعات توسط این شرکت است.

همچنین ارکان این اوراق را به ترتیب ناشر یعنی شرکت واسط مالی آبان دوم، بانی و عامل وصول آن یعنی شرکت کرمان موتور، متعهد پذیره‌نویسی و بازارگردان این اوراق شرکت تامین سرمایه تمدن، عامل فروش؛ شرکت کارگزاری کارآمد، عامل پرداخت؛ سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار، امین؛ موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت هژیران و ضامن؛ بانک پاسارگاد تشکیل می‌دهند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرابورس