پارچینی

سرپرست عملیات بازار شرکت بورس تهران گفت : به علت تراکنش های زیاد و با هدف جلوگیری از بروز اختلال در سامانه معاملات، سهام شرکت افق کوروش به صورت مدیریت شده داد و ستد می شود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، مهدی پارچینی در گفت وگو با پایگاه خبری بورس پرس، درباره وضعیت امروز سامانه معاملات بورس که به گفته برخی فعالان به دلیل فشار فروش سهام شرکت تازه وارد فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش با اختلال و کند شدن فرایند سفارش گیری روبرو شده، توضیح داد: تاکنون گزارشی از سوی کارگزاران مبنی بر اختلال در سامانه معاملات بورس نشده و ممکن است ناشی از OMSها باشد.

وی ادامه داد: اما با توجه به عرضه اولیه ۵۰ میلیون سهم "افق" و تخصیص ۱۳۲ سهم به ۳۸۶ هزار و ۸۱۷ سهامدار حقیقی و حقوقی، امروز تعداد تراکنش های این شرکت به شدت افزایش یافته و ممکن بود موجب بروز اختلال در سامانه معاملات شود. بنابراین به منظور جلوگیری از این احتمال، اقدام به مدیریت سهام این شرکت از طریق ایجاد وقفه ای کوتاه گرفته شد.

پارچینی با اشاره به وضعیت مجاز - محفوظ سهام این نماد از ساعت ۹:۵۷ دقیقه ، افزود: در صورت کاهش فشار عرضه، روند معاملات سهام فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش عادی خواهد شد اما اگر این فشار تکرار شود ممکن است برای فردا هم مدیریت شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار