کتاب

سرمایه گذاری در بازار سرمایه کشور می تواند فرصتهای زیادی را پیش روی سرمایه گذاران قرار دهد. ولی عدم آشنایی مسئولان و سرمایه گذاران با ابزارهای نوین مالی و اقتصادی به علت نوپا بودن این صنعت در کشورمان امکان انجام فعالیتهای اقتصادی جدید را سلب کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، یکی از فرصتهایی که می تواند تاثیر بسزایی در توسعه و پیشرفت هر جامعه ای داشته باشد، تشکیل انواع صندوق های سرمایه گذاری از جمله صندوقهای مستمری است که می تواند به عنوان منبعی پایدار برای تامین مالی پروژه های سرمایه گذاری تلقی شود. اما در ایران به دلیل سنتی بودن سیستم های مستمری چنین امکانی وجود ندارد.

کتاب " دنیای بزرگ سرمایه گذاری" تألیف امین رئوفی در ۲۰۸ صفحه توسط نشر ستوده در سال ۱۳۹۴ منتشر شده است که به این مسئله به دستی پرداخته است.

مطالعه این کتاب به علاقه مندان کمک می کند که چگونه به فرصت ها بنگرند، چگونه از منابع موجود بهره جویند و چگونه از الگوهای موفق برای بهبود و توسعه خود استفاده کنند.

نویسنده کتاب معتقد است با مطالعه این کتاب می توان به شناختی نسبی از راهکارها و ابزارهای نوین مالی رسید و مدیران می توانند با بهره گیری از این ابزارها، منشاء نوآوری، توسعه و پیشرفت در سطح کشور را سبب شوند.

همچنین این کتاب با معرفی شخصیت های حقیقی، حقوقی و انواع شرکتها و صندوق های سرمایه گذاری موفق در اقصی نقاط دنیا کمبود چنین شرکتهایی در کشور ما به خصوص در شهرستانها را نمایان می سازد. ایجاد و توسعه بازارها و واسطه های مالی نقش بسیار مهم و بسزایی در شکوفایی اقتصاد کشور در زمینه برقراری ارتباط میان پس انداز کنندکان و سرمایه گذاران ایفا خواهد کرد.

این کتاب اخیراً به مجموعه کتابهای کتابخانه سازمان بورس و اوراق بهادار افزوده شده است.

این کتابخانه فعالیت خود را از سال ۱۳۷۴ با هدف اطلاع‌رسانی و ارائه خدمات به دانشجویان، اساتید، سرمایه گذاران و سایر علاقمندان آغاز کرد. سیر توسعه و تکمیل منابع طی سال‌های پس از آن در راستای تبدیل این کتابخانه به تخصصی‌ترین مرکز مورد مراجعه محققان و علاقمندان به بازار سرمایه تداوم یافت. ماحصل این تلاش گردآوری بیش از ۵۵۱۸ عنوان کتاب انگلیسی (نسخه چاپی و الکترونیکی)،  ۴۲۵۲ عنوان کتاب فارسی، ۱۸۷۶ عنوان پایان‌نامه فارسی و انگلیسی مرتبط با حوزه‌های بازار سرمایه، ۶۴ عنوان نشریه تخصصی و ۵۸۱۸ عنوان مقاله فارسی و انگلیسی در نرم‌افزار جامع کتابخانه شد، همچنین مجموعه نرم افزارهای نور شامل ۸۱ مجموعه آثار نویسندگان برتر اسلام و ایران در دسترس محققان قرار گرفته است. علاقه مندان جهت جستجو در منابع کتابخانه می توانند به سایت http://lib.seo.ir/faces/home.jspx  مراجعه و یا با شماره تلفن های ۱۶۲-۸۴۰۸۳۱۶۱ تماس حاصل نمایند. آدرس کتابخانه : میدان ونک خیابان ملاصدرا نرسیده به پل کردستان پلاک ۲۷ ساختمان شماره ۲ سازمان بورس.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرهنگ سرمایه گذاری