نقوی

معاون اجرایی بورس انرژی ایران از سهامداران این شرکت خواست صرفاً به اطلاعات مندرج در سامانه کدال و سایت رسمی شرکت مراجعه و اتکا کرده و به تحلیل‌های غیررسمی و گمراه کننده منتشر شده در فضای مجازی توجه نکنند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از  روابط عمومی بورس انرژی ایران، علی نقوی با اشاره به فعالیت تعدادی کانال، گروه و سایت در فضای مجازی و ارایه تحلیل‌های گمراه کننده و درج مباحث نادرست درباره سهام بورس انرژی ایران در خصوص این مباحث توضیحاتی ارایه کرد.

وی با اشاره به وجود محدودیت در سقف کارمزدهای دریافتی بورس‌ها، منبع قابل اتکا برای اطلاع از درآمدهای شرکت را صورت‌های مالی منتشر شده در سایت کدال اعلام کرد و افزود: در برخی تحلیل‌های منتشر شده، پیش‌بینی‌های غیر متعارفی از کارمزدهای ناشی از انجام معاملات فرآورده‌های هیدروکربوری براساس تعداد معاملات یا انجام حجم بسیار بالای معاملات این فرآورده‌ها ارائه شده که از اساس اشتباه است و مبنا قرار دادن این تحلیل‌ها موجب گمراهی سهامداران خواهد شد.

به گفته نقوی، کارمزد معاملات براساس ارزش معاملات در هر معامله انجام گرفته تا سقف معین شده توسط هیات‌مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه محاسبه می‌شود.

معاون اجرایی بورس انرژی ایران با اشاره به اینکه افزایش سرمایه، مستلزم ارایه برنامه و طی مراحل قانونی آن و اخذ مجوز از نهاد ناظر است، گفت: بورس انرژی ایران درحال حاضر برنامه‌ای برای افزایش سرمایه ندارد.

وی در خصوص انتشار گواهی صرفه‌جویی انرژی نیز توضیح داد: انتشار این ابزار مالی مستلزم ایجاد زیرساخت‌های فنی و حقوقی در نهادهای مختلف کشور است و تا زمان فراهم شدن این زیرساخت ها امکان انتشار آن وجود نداشته و هم اکنون در دستور کار بورس انرژی ایران قرار ندارد.

علی نقوی با اشاره به اینکه بورس انرژی ایران تلاش کرده است با ارایه اطلاعات به موقع و شفاف، امکان تصمیم‌گیری و تحلیل مناسب در خصوص خرید و فروش سهام شرکت را در اختیار سهامداران قرار دهد یادآور شد: انتظار می‌رود سهامداران محترم در این خصوص توجه کافی را به عمل آورند.

وی در پایان از سهامداران خواست به مشاوران دارای مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار که لیست آنها در سایت سازمان بورس و کدال قابل مشاهده است مراجعه کنند و به اطلاعاتی که در فضای مجازی پخش می‌شود توجه نکرده و مراقب باشند که با اتکا به اطلاعات غلط که بعضا توسط برخی افراد فاقد صلاحیت و مجوز از نهاد ناظر و برای فریب سهامداران حقیقی منتشر می‌شود  تصمیم‌گیری نکرده تا دچار ضرر و زیان ناشی از  این اطلاعات نشوند و مسئولیت هرگونه ضرر و زیان ناشی از این گونه تصمیمات متوجه خود سهامداران است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس انرژی