محسنی

معاون بازارهای خارج از بورس فرابورس ایران از عملیاتی شدن دستورالعمل جدید بازار پایه از خردادماه ۹۸ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، بهنام محسنی درباره تغییرات نحوه معاملات این بازار در دستورالعمل جدید گفت: در حال حاضر معاملات در تابلو ج بازار پایه، سه روز در هفته انجام می‌شود اما مطابق با دستورالعمل جدید سه تابلو "زرد"، "نارنجی" و "قرمز" را داریم که در این تابلوها در تمام روزهای هفته امکان معامله وجود دارد.   

وی افزود: در طبقه‌بندی جدید، تابلو الف عملا حذف شده است. تابلو ب تبدیل به تابلو "زرد" شده و تابلو "نارنجی" نیز به جای تابلو ج فعالیت می‌کند. همچنین یک تابلو جدید با نام تابلو "قرمز" ایجاد شده است. شرکت‌هایی که حکم‌های ورشکستگی را دریافت کرده‌اند و یا در حال انحلال هستند یا اینکه سه سال متوالی اطلاعات مالی خود را منتشر نکرده‌اند، در تابلو "قرمز" درج می‌شوند.

وی توضیح داد : دامنه نوسان قیمت در مراحلی که معاملات به صورت پیوسته انجام می‌شود، دامنه قیمت پایانی روز قبل + یک ریال خواهد بود. با این کار عملا نوسان معاملات پیوسته گرفته می‌شود. ‌

به گفته محسنی، در تابلو زرد دو روز در هفته، در تابلو نارنجی یک روز در هفته و در تابلو قرمز یک روز در ماه، امکان حراج قیمت وجود خواهد داشت. نکته مهم دیگر آن است که بعد از اجرا شدن دستورالعمل جدید، سفارش‌ها در بازار پایه نمایش داده نمی‌شود و مانند روش بوک‌بیلدینگ مظنه‌های خریدوفروش منتشر نمی‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرابورس