فرابورس

از امروز دوازدهم اسفندماه تا سه‌شنبه چهاردهم همین ماه، تعداد یک میلیون ورقه اجاره ریل پرداز سیر در نماد «حریل ۰۲» از طریق بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس پذیره‌نویسی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران، این اوراق به منظور خرید نقدی ۳۶۷ دستگاه واگن باری لبه‌بلند توسط نهاد واسط و اجاره به شرط تملیک آن به بانی یعنی شرکت ریل پرداز سیر منتشر شده است. همچنین دارای مدت ۶۰ ماهه بوده و نرخ ۱۶ درصد سالانه تا سررسید برای آن در نظر گرفته شده است که هر سه ماه یک بار پرداخت می‌شود.

شرکت تامین سرمایه تمدن، متعهد پذیره‌نویسی و همچنین بازارگردان اوراق «حریل ۰۲» است و شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران نیز رکن ضمانت را بر عهده گرفته است.

علاوه بر این، پذیره‌نویسی اوراق اجاره یک شرکت ریلی دیگر از طریق بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران از دوشنبه ۱۳ اسفندماه آغاز می‌شود. بر این اساس، اوراق شرکت ریل‌پرداز نوآفرین که به منظور خرید و اجاره ۹ دستگاه واگن منتشر شده است، از دوشنبه تا چهارشنبه این هفته به مدت سه روز کاری پذیره‌نویسی می‌شود.

تعداد این اوراق در نماد «نوریل ۰۲» ۶۰۰ هزار ورقه به ارزش ۶۰۰ میلیارد ریال و نرخ اوراق نیز ۱۶ درصد سالانه تا سررسید در نظر گرفته شده است.

سود اوراق اجاره در نماد نوریل که دارای مدت ۶۰ ماهه است، هر سه ماه یک بار پرداخت می‌شود که عامل پرداخت، شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه و ضامن نیز راه‌آهن جمهوری اسلامی است.

از سایر ارکان این پذیره‌نویسی می‌توان به شرکت تامین سرمایه بانک مسکن به عنوان متعهد پذیره‌نویسی و بازارگردان اشاره کرد. همچنین شرکت کارگزاری بانک مسکن به عنوان عامل فروش اوراق اجاره شرکت ریل‌پرداز نوآفرین تعیین شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرابورس