حیدری

عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: در دنیا دو راه برای کنترل و مهار نقدینگی سرگردان در جامعه وجود دارد یکی بانک ها ودیگری بازار سرمایه! اما ازموثرترین راهکارهای که در دنیا برای مهار نقدینگی بیشترمورد توجه قرار می گیرد استفاده از ظرفیت های بازار سرمایه است.

علی کاظمی باباحیدری، عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی به پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، گفت: با توجه به اینکه معاملات در بازار سرمایه با نظارت دقیق و به صورت شفاف صورت می گیرد، می توان بخش قابل توجهی از نقدینگی کشور را به سمت این بازار سوق داد.

وی اظهار داشت: هدایت نقدینگی به بازار سرمایه یک نکته کلیدی است و برای هدایت نقدینگی به بازار سرمایه باید از مکانیزم شفافیت بورس استفاده کرد.

نماینده مردم اردل و فارسان در مجلس با تاکید براینکه بازار سهام می‌تواند تورم و نقدینگی را کنترل کند، گفت: باید توجه داشت زمانی که نقدینگی بدون برنامه ریزی مهار شود به دلیل تمایلات سفته بازی، وارد معاملات کوتاه مدت خواهد شد، اما وضعیت در بازار سرمایه اینگونه نیست و به عبارتی جایی که نقدینگی به سهام تبدیل شود می‌توان در بنگاه‌ها در دراز مدت سرمایه گذاری کرد.

کاظمی بابا حیدری تصریح کرد: بازار سرمایه، در حال حاضر به یک کلید اقتصادی تبدیل شده است که می‌تواند نقش موثری در تامین مالی صنایع بزرگ و متوسط داشته باشد.اما باید به این نکته توجه داشت  کارآمدی بازار مالی مستلزم روان‌سازی معاملات و فراهم کردن شرایط مدیریت ریسک است.

به گفته وی در حال حاضر ابزارهای مالی متنوعی در بورس اوراق بهادار وجود دارد که می‌تواند به کنترل و جذب نقدینگی به سمت بازار سرمایه کمک کند.

عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: اگر دولت نقدینگی دست مردم را کنترل و با برنامه‌ریزی درست و عملی آن را به سمت بازار سرمایه هدایت کند می‌توان در حوزه اشتغال، صنعت و کشاورزی و به طور کلی عرصه اقتصاد تحولاتی را شاهد بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه