سه شنبه

شروع سرمایه گذاری در بازار سرمایه برای بسیاری از افرادی که در اطرافیانشان فردی آشنا با بازار سهام وجود ندارد، سخت است. زیرا اطلاعات لازم را در مورد بازار ندارند و نداشتن این اطلاعات باعث ایجاد تردید در شروع سرمایه گذاری می شود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، این موضوع یک امر طبیعی است زیرا بسیاری از افراد قبل از ورود به کاری که با آن ناآشنا باشند، ترسی دارند و باعث می شود مادام در شروع آن کار وقفه بیندازند.

با یک مثال ساده توضیح دهیم شروع سرمایه گذاری در بازار بورس به چه شکل مناسب تر است.

شروع سرمایه گذاری در بازار بورس مثل شروع رانندگی است

اکثر افراد در ایران گواهینامه رانندگی دارند و به خاطر می آورند که برای آموزش رانندگی چه دوران و کارهایی را طی کرده اند. دقیقاً همین دوران ها برای شروع سرمایه گذاری در بازار سرمایه باید طی شود .  

 1. آئین نامه راهنمایی و رانندگی، مفاهیم و اصطلاحات رایج در بازار سرمایه

قبل از شروع رانندگی شما باید قوانین و مقررات رانندگی را بدانید که به اصطلاح با نام آئین نامه شناخته می شود تا بعد از آموزش آئین نامه بتوانید آموزش اصلی رانندگی را شروع کنید. در بازار سرمایه هم شما باید مرحله آئین نامه را طی کنید یعنی تا حدودی مفاهیم و اصطلاحات بازار را بشناسید تا آماده باشید وارد سرمایه گذاری مستقیم در بازار سهام شوید. برای آشنایی با مفاهیم و اصطلاحات راههای متعددی وجود دارد از جمله کتاب های مختلفی که در این زمینه است، فیلم های آموزشی که در این زمینه وجود دارد . که می توان به تالار مجازی بورس ایران اشاره کرد.

2. آموزش رانندگی در ماشین؛ کنار مدرس/ آموزش سرمایه گذاری در بازار سرمایه کنار یک مدرس

در آموزش رانندگی ابتدا شما در یک آموزشگاه رانندگی برای مراحل آموزش ثبت نام می کنید تا کنار یک فرد که کارش آموزش رانندگی است بشینید و خیلی کنترل شده به مرور مراحل مختلف رانندگی را آموزش ببینید. در سرمایه گذاری در بازار سرمایه بعد از آموزش مفاهیم و اصطلاحات نوبت آن است که آموزشگاهی خوب انتخاب کنید و دوره ای را کنار استادی با آموزش های آن سپری کنید و علاوه بر آموزش، استاد بتواند خطاهای احتمالی شما را نیز برطرف کند. از معاملات خود برای استاد بگویید، روش های مختلف تحلیل همچون تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی را بیاموزید.

از تجربیات استاد استفاده کنید. حال پس از طی کردن مرحله آموزش می توانید خودتان رانندگی کنید. یادتان باشد می شود رانندگی را بدون معلم و استاد رانندگی آموخت اما این کار هم بیستر زمان بر است و هم احتمال خطا و تصادف ما بالا خواهد رفت. این موضوع و خطرات آموزش بورس بدون استاد با تجربه و آگاه دقیقاً همانند رانندگی است و ریسک آن زیاد است و ممکن است شما بخشی از سرمایه خود را از دست بدهید.

۳-حالا نوبت تنهایی رانندگی کردن است ، تنهایی و بدون استاد در بازار سرمایه سرمایه گذاری کنید

نوبت شماست که با آموزش هایی که از اساتید خود دیده اید در بورس سرمایه گذاری کنید .قطعاً مثل یک راننده اوایلش برای شما سخت است اما چند سال بعد همچون راننده ای حرفه ای که تمام کارهای لازم را بدون فکر و انرژی زیادی در رانندگی انجام می دهد، شما هم در بورس سرمایه گذاری موفقی بدون سختی اوایل کار خواهید داشت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرهنگ سرمایه گذاری