واردات

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار منطقه آزاد اروند گفت: طی ۱۱ ماه گذشته بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار کالای غیرنفتی از منطقه آزاد اروند صادر شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، سیدعلی موسوی یکشنبه در گفت و گوی با ایرنا اظهار داشت: از این میزان صادرات، ۹۳۸ میلیون دلار کالای غیرنفتی از مرز تجاری شلمچه و مرز آبی خرمشهر به کشور عراق صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۷۶۳ میلیون دلار بود، از لحاظ ارزشی ۲۳ درصد رشد نشان می دهد.
وی عمده صادرات کالا از مرز شلمچه و بندر خرمشهر را میوه و تره بار، محصولات شیمیایی، صیفی جات، محصولات فولادی و مصالح ساختمانی بیان کرد.
موسوی صادرات کالا از بندر آبادان را ۹۳ میلیون دلار عنوان کرد و گفت: در این مدت ۹۳ میلیون دلار صادرات غیرنفتی کالا از بندر آبادان به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۴۸ میلیون دلار بود، ۹۱ درصد افزایش داشته است.
موسوی مقصد کالاهای صادر شده از طریق بندر آبادان را عمدتا کشورهای هند، کویت و کشورهای اروپایی عنوان کرد و گفت: مواد غذایی، خرما، خشکبار، پوشاک، قیر، محصولات صنایع پایین دستی پتروشیمی، فلزی، شیمیایی، برق و الکترونیک از عمده محصولات تولید شده در منطقه آزاد اروند بوده است.
موسوی با اشاره به صادرات کالای تولید شده در منطقه آزاد اروند گفت: امسال ۲۰۰میلیون دلار کالای تولید شده در منطقه آزاد اروند به کشور عراق صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد افزایش نشان می دهد.
وی میزان صادرات مجدد از منطقه آزاد اروند را ۳۶ میلیون دلار بیان کرد و گفت: این میزان صادرات در سال گذشته ۱۸ میلیون دلار بود که امسال رشد ۱۰۰ درصد نشان می دهد.
منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) می باشد که در محل تلاقی دو رودخانه اروند و کارون واقع است.
این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت با داشتن ظرفیت های مناسب نظیر حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =

پربازدیدترین

آخرین‌های روی خط رسانه‌ها