شاپور محمدی

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به عرضه اموال مازاد بانک‌ها گفت: از نظر سازمان بورس عرضه اموال مازاد بانک‌ها از طریق بورس کالا اشکالی ندارد و اگر کالاها همگن باشد و هیأت پذیرش بورس کالا آنها را بپذیرد، می‌توانیم این کار را انجام دهیم.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از ایسنا، دکتر شاپور محمدی در مراسم اختتامیه مسابقات معاملات الگوریتمی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا قرار است اموال مازاد بانک‌ها از طریق بورس کالا عرضه شود؟ گفت: از نظر ما این موضوع اشکالی ندارد و اگر کالاها همگن باشند و هیأت پذیرش بورس کالا آنها را بپذیرد، می‌توانیم این کار را انجام دهیم.

وی درباره زمان رونمایی از ابزارهای مالی وارانت و فروش استقراضی نیز اظهار کرد: درباره وارانت مصوبه کمیته فقهی را اخذ کرده‌ایم و در خصوص فروش استقراضی هم مراحل پایانی عملیاتی شدن آن را پشت سر می‌گذاریم و قطعاً ظرف سه ماه ابتدایی سال آینده از این ابزارها رونمایی خواهد شد و دستورالعمل این ابزارها نوشته شده و موضوعات زیرساختی آنها فراهم شده است.

وی درباره ادغام سهام بانک‌ها نیز گفت: مجوز شورای عالی بورس برای نقل و انتقال سهام خارج از ساعت معاملاتی اخذ شده و در مصوبه آمده که حداکثر قیمت اسمی یا قیمت قبل از بسته شدن برای آن سهم‌ها اعمال خواهد شد.

رئیس سازمان بورس اوراق بهادار ادامه داد: در این خصوص سعی شده تصمیمات به نفع سهامداران باشد. البته این فروش، اختیاری است و هر شخصی که تمایل داشته باشد از مکانیزم خارج از ساعت، سهم خود را به نهادهایی که دارای مجوز هستند می‌تواند منتقل کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه