نفت

قیمت نفت روز دوشنبه تحت تاثیر اظهارات دیروز وزیر انرژی عربستان در خصوص ادامه کاهش تولید اوپک پلاس تا تابستان و افت شمار دکل‌های حفاری آمریکا افزایش پیدا کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، قیمت نفت وست تگزاس در معاملات امروز با رشد ۰.۸ درصدی به ۵۶ دلار و ۵۲ سنت رسید و قیمت نفت برنت دریال شمال با افزایش ۰.۷ درصدی هر بشکه ۶۶ دلار و ۲۵ سنت معامله شد.

به این ترتیب، بازار نفت نتوانست رشد بیش از انتظاری را در این کالا شاهد باشد. آمار ناامید کننده نرخ بیکاری در آمریکا و همچنین عدم تعادل داده های اقتصادی چین، بازار را نسبت به بهبود اوضاع اقتصادی جهان ناامید کرد.

ماه گذشته، آژانس بین المللی انرژی در گزارشی پیش‌بینی کرد که از ژانویه ۲۰۱۹ تقاضا برای نفت خام حدود ۱.۴ میلیون بشکه در روز افزایش می یابد.

الفالح گفت که تقاضا از سمت چینی‌ها هر ماه در حال رکورد شکستن است و انتظار می رود که این کشور به تنهایی به طور متوسط تقاضایی معادل بیش از ۱۱ میلیون بشکه در روز در طول سال جاری داشته باشد.

وی گفت عربستان سعودی قصد ندارد تولید نفت خود را در ماه آوریل تغییر دهد و همچنان ۹.۸ میلیون بشکه در روز روانه بازار خواهد کرد.

به گفته وی، "شرکت آماکو اختصاص نفت در آوریل را ظرف امروز و فردا نهایی می کند و تا دوشنبه می توان به صورت قطعی در این مورد صحبت کرد. اما انتظار من این است که فروش نفت در ماه آوریل و مارچ یکسان باشد."

کشورهای عضو اپک پلاس، که متشکل از اعضای اپک، روسیه و دیگر هم‌پیمانان نفتی آنان می شود، در روزهای ۱۷ و ۱۸ آوریل قرار است که در وین نشستی داشته باشند. نشست بعدی این گروه برای ۲۵ و ۲۶ ژوئن تنظیم شده است.

الفالح گفت بعید می داند که اپک پلاس تغییری در سیاست‌های خود بدهد و اگر قرار باشد تغییری اعمال شود به احتمال زیاد در نشست ژوئن این اتفاق می افتد.

این در حالی است که، قیمت طلا در بازارهای جهانی با کاهش ۰.۲ درصدی به هر اونس یک هزار و ۲۹۵ دلار رسید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل