دژپسند

وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد: در حال رایزنی برای انعقاد قرارداد دو جانبه پولی و مالی با چین هستیم تا بتوانیم معاملات دو جانبه را با واحد پول های ملی دو کشور انجام دهیم.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، فرهاد دژپسند در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در جریان این سفر با طرف چینی در مورد رفع مشکلات بانکی میان دو کشور رایزنی خواهیم کرد.

وی هدف اصلی از سفر به چین را حضور در کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و چین عنوان کرد و افزود: برنامه های متعددی برای توسعه روابط اقتصادی دو کشور داریم که در این کمیسیون مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

دژپسند تاکید کرد: در شرایط فعلی اگرچه حجم روابط اقتصادی دو جانبه در حد مقبولی است اما باید تلاش کنیم روابط اقتصادی دو کشور در حوزه های تجاری، سرمایه گذاری و علم و فناوری توسعه یابد و قرار است فردا در کمیسیون اقتصادی مشترک، این موضوعات مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: برخی از پروژه های مشترک در حال اجرا میان دو کشور با اندک مشکلاتی مواجه شده اند و قرار است در این نشست با مقامات مختلف چین در مورد این مشکلات مذاکره و آنها را رفع کنیم.

دژپسند جذب سرمایه گذاری خارجی در ایران را یکی از محورهای مذاکرات خود خواند و افزود: در اروند، تهران و ری سرمایه گذاری های مختلفی توسط چینی ها در حال انجام است و قصد داریم این سرمایه گذاری ها را توسعه دهیم.

به گفته وی در بحث کشاورزی نیز از جمله در بحث کشت گلخانه ای و شیلات قصد داریم سرمایه گذاران چینی را به کشور دعوت کنیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان در مورد طرح "یک جاده - یک کمربند" نیز گفت: در این زمینه تمام آن بخش هایی که می توانیم فعالیت کنیم را متناسب با شرایط احصا کرده ایم و پیرامون یک برنامه دراز مدت در حال مذاکره با چینی ها هستیم.

وی گفت: یکی از ظرفیت های "یک پهنه - یک راه" بحث صندوق سرمایه گذاری است که منابع خوبی دارد و باید تلاش کنیم تا بتوانیم از این منابع استفاده کنیم و طرح ها و پروژه هایی که در این مسیر وجود را از محل این منابع به اجرا در بیاوریم.

دژپسند افزود: اراده نظام بر ایجاد رابطه راهبردی و استراتژیک با چین است در این سفر حول ظرفیت های همکاری دراز مدت رایزنی خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: چین دارای شرکت ها و سرمایه گذاران متعددی است که از توان مالی و تکنولوژی بالای برخوردارند و باید آنها را به حضور در ایران تشویق کنیم.

دژ پسند خاطرنشان کرد: در اجلاس یک کمربند یک جاده که اردیبهشت ماه امسال در پکن برگزار می شود جمهوری اسلامی ایران در سطح بالایی شرکت خواهد کرد.

هفدهمین کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و چین فردا سه شنبه در پکن برگزار می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =

پربازدیدترین

آخرین‌های اقتصاد کلان