روحانی

رییس جمهور در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون بودجه سال۱۳۹۸ کل کشور را برای اجرا ابلاغ کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)؛ حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز سه شنبه قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور را برای اجرا به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کرد.
رییس جمهور روز سه شنبه چهارم دی ماه لایحه بودجه ۹۸ کل کشور را تقدیم مجلس کرد و کار بررسی این لایحه در مجلس ۲۷ بهمن ماه آغاز و ۱۱ اسفند با برگزاری ۲۷ جلسه به پایان رسید.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی بررسی لایحه بودجه سال ۹۸ را ۱۱ اسفند ماه در خانه ملت به پایان رساندند که شورای نگهبان به این مصوبه مجلس سه بار ایراد گرفت.
شورای نگهبان در مرحله نخست ۱۹ ایراد، در بار دوم ۱۱ ایراد و در بار سوم ۳ ایراد به مصوبه مجلس در لایحه بودجه سال آتی گرفت که نمایندگان ایرادات دو بار شورای نگهبان را اصلاح کردند ولی در بار سوم ایرادات را برای بررسی به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع دادند.
در نامه شورای نگهبان به مجلس ایراد نخست مربوط به جز ۴ بند الحاقی ۲ تبصره ۴ مربوط به بازپرداخت تسهیلات برداشت شده از صندوق توسعه ملی در سال ۹۷ بود.
ایراد دوم به تبصره ۱۶ این مصوبه در خصوص تبعیض ناروا در بانک های خصوصی و ایراد سوم در تبصره ۱۸ درمورد عدم تایید اساس نامه صندوق مذکور در شورای نگهبان بود.
همچنین علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی روز ۲۶ اسفند در نامه‌ای به حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهور قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور را ابلاغ کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

پربازدیدترین

آخرین‌های اقتصاد کلان

test