واردات

عملکرد تجارت خارجی بخش معدن وصنایع معدنی در مدت ۱۱ ماهه ۹۷ نشان دهنده صادرات ۵۱ میلیون و ۷۷۰ هزار تن کالا به ارزش بیش از هشت میلیارد و ۲۹۹ میلیون دلار است که نسبت به دوره مشابه از نظر وزنی ۶ درصد و از نظر ارزشی سه دهم درصد کاهش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از ایرنا، بر پایه داده های آماری گمرک، در ۱۱ ماهه پارسال، سهم تجارت خارجی زنجیره معدن از کل تجارت خارجی کشور، از لحاظ وزنی ۴۹ درصد و از نظر ارزشی ۲۱ درصد بوده است.

سنگ آهن بیشترین رشد صادرات
برابر آمار مورد استناد این گزارش، در ۱۱ ماهه پارسال بیش از ۶ میلیون و ۹۴۲ هزار تن کنسانتره سنگ آهن به ارزش افزون بر ۴۸۵.۵ میلیون دلار صادر شد که از نظر وزن و ارزش به ترتیب ۶۲۸ و ۵۴۲ درصد در مقایسه با ۱۱ ماهه ۹۶ افزایش نشان می دهد.
همچنین در این مدت بیش از هشت میلیون و ۶۲ هزار تن سنگ آهن دانه بندی به ارزش افزون بر ۲۲۸.۵ میلیون دلار صادر شد که از لحاظ وزن و ارزش در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۶ به ترتیب ۵۴ و ۷۶ درصد کاهش را ثبت کرد.

صدور بیش از ۳.۸ میلیاردی زنجیره و محصولات فولادی
آمار مورد بررسی گویای آن است که در ۱۱ ماهه سال گذشته افزون بر هشت میلیون و ۴۴۵ هزار تن زنجیره فولاد و محصولات فولادی مرتبط به ارزش بیش از سه میلیارد و ۸۲۱ میلیون دلار صادر شد که از نظر وزنی یک درصد و از لحاظ ارزشی ۱۷ درصد رشد نشان می دهد.

صادرات دیگر اقلام معدن و صنایع معدنی با ارزش ۱.۲ میلیاردی
صادرات سایر معدن وصنایع معدنی در دوره مورد بررسی، افزون بر هشت میلیون و ۸۰۸ هزار تن شد که ارزش آن بالغ بر یک میلیارد و ۲۵۵ میلیون دلار بود و در مقایسه با ۱۱ ماهه سال ۹۶ از نظر وزنی ۱۸ و از لحاظ ارزشی ۱۵ درصد رشد نشان می دهد.

رشد ۳۳ درصدی صادرات صنایع فلزی
آمار تجارت خارجی در دوره ۱۱ ماهه ۹۷ نشان می دهد بالغ بر ۱۷۸.۴ هزار تن صادرات صنایع فلزی انجام شد که ارزش آن بیش از ۲۷۸ میلیون دلار بود که در مقایسه با ۱۱ ماهه ۹۶ از لحاظ وزن و ارزش به ترتیب ۳۳ و ۲۹ درصد افزایش داشت.

صادرات ۶۵.۹ میلیون دلاری انواع فرو
صادرات انواع فرو آلیاژهای آهنی در ۱۱ ماهه ۹۷ به وزن ۴۴.۷ هزار تن به ارزش بیش از ۶۵.۹ میلیون دلار بود که از نظر وزن و ارزش به ترتیب ۶۷ و ۴۴ درصد نسبت به مدت مشابه افزایش داشت.

صدور بیش از ۲۹۹ هزار تن زنجیره کروم
برپایه آمار تجارت خارجی مورد بررسی در ۱۱ ماهه ۹۷ زنجیره کروم صادراتی به رقم ۲۹۹.۱ هزار تن به ارزش بیش از ۵۰.۶ میلیون دلار رسید که در مقایسه با دوره مشابه در سال ۹۶ از نظر وزن و ارزش به ترتیب ۲ درصد کاهش و ۹ درصد افزایش نشان می دهد.
به گزارش ایرنا، در ۱۰ ماهه ۹۷ بالغ بر ۲۰ میلیون و ۲۷۹ هزار تن مواد معدنی به ارزش یک میلیارد و ۱۷۸ میلیون دلار به بازارهای هدف صادر شد که از لحاظ وزن و ارزش نسبت به دوره مشابه پارسال کاهش داشته است.

برپایه داده های آماری گمرک ایران در ۱۰ ماهه ۹۶ بالغ بر ۲۴ میلیون و ۱۶۰ هزار تن مواد معدنی به ارزش یک میلیارد و ۷۷۱ میلیون دلار صادر شده بود.
صادرات مواد معدنی در ۱۰ ماهه ۹۷ نسبت به مدت مشابه در سال ۹۶ از نظر وزنی و ارزشی به ترتیب ۱۶ و ۳۴ درصد کاهش نشان می دهد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

پربازدیدترین

آخرین‌های اقتصاد کلان

test