واردات

عملکرد تجارت خارجی بر مبنای آمار رسمی گمرک ایران در بخش معدن وصنایع معدنی در مدت ۱۱ ماهه ۹۷ نشان می دهد که ارزش واردات صورت گرفته بیش از سه میلیارد و ۲۴۴ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار بود که در مقایسه با دوره مشابه سال ۹۶ کاهش ۳۳ درصدی را نشان می دهد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از ایرنا، بررسی جداول آماری مربوطه حاکی است که میزان وزنی واردات در مدت یاد شده بیش از سه میلیون و ۳۷۶ هزار و ۹۰۰ تن بود که در مقایسه با دوره مشابه سال ۹۶، کاهش ۳۹ درصدی داشت.
مجموع واردات کالاهای بخش معدن وصنایع معدنی در ۱۱ ماهه پارسال از لحاظ وزنی ۱۲ درصد و از نظر ارزشی ۹ درصد کل واردات کشور را به خود اختصاص داد.
پیش از این اعلام شد، صادرات کالاهای معدن و صنایع معدنی در ۱۱ ماهه ۹۷ به میزان ۵۱ میلیون و ۷۷۰ هزار تن بود که در مقایسه با دوره مشابه در سال ۹۶ کاهش ۶ درصدی داشت.
ارزش کالاهای صادراتی معدن و صنایع معدنی در ۱۱ ماهه سال گذشته بیش از هشت میلیارد و ۲۹۹ میلیون دلار بود که در مقایسه با دوره مشابه در سال ماقبل افت ۰.۳ درصدی را ثبت کرد.

افت ۵۵ درصدی واردات زنجیره فولاد
برپایه آمار مورد بررسی در دوره این گزارش بیش از یک میلیون و ۲۴۶ هزار و ۶۰۰ تن کالای زنجیره فولاد و محصولات فولادی مرتبط وارد کشور شد که در مقایسه با ۱۱ ماهه ۹۶ کاهش ۵۵ درصدی داشت.
ارزش کالای وارداتی زنجیره فولاد و محصولات فولادی در ۱۱ ماهه پارسال به بیش از یک میلیارد و ۲۰۶ میلیون دلار رسید که در مقایسه با دوره مشابه سال ۹۶ ۴۲ درصد کاهش را نشان می دهد.

 کاهش واردات انواع فرو
بررسی داده های آماری دوره این گزارش حاکی از آن است که واردات انواع فرو آلیاژهای آهنی به میزان ۱۵۵.۶ هزار تن ثبت شد که در مقایسه با دوره مشابه در سال ۹۶ کاهش ۳۱ درصدی داشت.
ارزش واردات انواع فرو در مدت مزبور افزون بر ۲۰۱.۴ میلیون دلار بود که در مقایسه با ۱۱ ماهه ۹۶ افت ۳۰ درصدی را نشان می دهد.

افت ۴۰ درصدی واردات تجهیزات معدنی
جداول آماری مورد بررسی نشان می دهد که در ۱۱ ماهه سال گذشته بیش از ۲۰ هزار تن تجهیزات معدن و صنایع معدنی به کشور وارد شد که در مقایسه با دوره مشابه سال ۹۶ کاهش ۴۰ درصدی داشت.
ارزش واردات تجهیزات معدن وصنایع معدنی در دوره این گزارش افزون بر ۱۹۷.۹ میلیون دلار ثبت شد که در مقایسه با ۱۱ ماهه ۹۶ به میزان ۹ درصد افت نشان می دهد.

کاهش ۳۴ درصدی واردات سایر اقلام معدنی
بررسی آمار گمرک ایران در دوره ۱۱ ماهه پارسال گویای آن است که بیش از ۶۰۲.۳ هزار تن سایر اقلام معدن وصنایع معدنی وارد کشور شد که نسبت به دوره مشابه در سال ۹۶ افت ۳۴ درصدی را رقم زد.
همچنین از لحاظ ارزشی نیز افزون بر ۵۲۲.۵ میلیون دلار سایر اقلام معدن و صنایع معدنی وارد کشور شد که در مقایسه با دوره مشابه در سال ماقبل به میزان ۲۹ درصد کاهش را نشان می دهد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین‌های روی خط رسانه‌ها