نفت

قیمت نفت برنت دریای شمال در معاملات امروز با افزایش ۰.۱ درصدی به هر بشکه ۶۷ دلار و ۵۲ سنت رسید.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، کاهش عرضه از سوی کشورهای اوپک و افت میزان صادرات ونزوئلا و همچنین کاهش موجودی نفت آمریکا، از اصلی ترین عوامل افزایش قیمت این محصول عنوان شد.

بر اساس این گزارش، علی رغم نگرانی ها در مورد تقاضای ضعیف‌تر به خاطر رکود اقتصادی، قیمت نفت در سال جاری بیش از ۲۵ درصد افزایش یافته که توسط مهار تولید اوپک و متحدانش و کاهش تولید ونزوئلا تقویت می شود .

بندر جوز، اصلی‌ترین بندر صادرات نفت ونزوئلا و چهار پالایشگاه نفت خام این کشور نتوانسته اند فعالیت‌هایشان را پس از خاموشی اخیر روز دوشنبه از سر بگیرند. این دومین خاموشی ونزوئلا در طی یک ماه است.

جن مک گیلیان، مدیر تحقیقات بازار در تردیشن انرژی گفت: تمام توجهات به اتفاقات ونزوئلا و تاثیر تحریم ها جلب شده است.

به این ترتیب، نفت برنت با ۰.۱ درصد افزایش بشکه‌ای ۶۷ دلار و ۵۲ سنت معامله شد که اختلاف چندانی با بالاترین حد سالانه ۶۸ دلار  و ۶۹ سنت ندارد .

اما قیمت نفت آمریکا در معاملات آتی روند کماهشی را در پیش گرفت و با افت ۰.۱ درصدی هر بشکه ۵۹ دلار و ۸۴ سنت دست به دست شد.

نگرانی سرمایه‌گذاران از اقتصاد جهانی روز جمعه شدت گرفت چون اطلاعات ناامیدکننده تولیدات کارخانه ای آلمان و آمریکا باعث برعکس شدن منحنی سود خزانه‌داری آمریکا شده که نشانه ای از رکود است .

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل