شریعتمداری

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تشریح جزییات دیدار خود با رئیس جمهور گفت: حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی تاکید کرد همه دستگاه‌های دولتی که مستقیم یا غیرمستقیم در موضوع تولید نقش دارند، باید در جهت رونق تولید ملی حرکت و کمک کنند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، محمد شریعتمداری درباره اولین دیدار خود در سال ۹۸ با رئیس جمهوری اظهار داشت: در راستای دیدارهای دوره‌ای رئیس‌جمهوری با وزیران، روز شنبه با حسن روحانی دیدار و گفت‌وگویی یک ساعته داشتم.
وی ادامه داد: رئیس‌جمهور با قدردانی از تلاش‌های مستمر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با توجه به گستردگی وظایف این وزارتخانه و جامعه هدف آن گفت که با توجه به نامگذاری سال ۱۳۹۸ هجری شمسی از سوی رهبر انقلاب اسلامی به عنوان سال «رونق تولید»، باید تلاش همگان به ویژه در دولت بر تحقق این شعار با محوریت تولید بیشتر، با کمیت بالاتر و کیفیت بهتر، متمرکز شود. برندسازی به نوعی که مردم بتوانند به عناوین تجاری معتبر با تولیدات با کیفیت کالا و خدمات اعتماد کنند.
شریعتمداری با اشاره به تاکید رئیس‌جمهوری مبنی بر اینکه استاندارد کردن تولید کالا و خدمات و استانداردسازی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و نوسازی و ضرورت تجدید حیات سازمان آموزش‌های فنی و حرفه‌ای کشور در راستای تامین نیازهای حرفه‌ای بازار کار باید مورد توجه باشد، اظهار داشت: به عنوان مثال رئیس جمهوری بر ضرورت آموزش‌های نوین کشاورزی در زمینه کشت گلخانه‌ای کشت هیدروپونیک و روش‌های نوین آبیاری کشاورزی و تامین تخصص‌های لازم در این زمینه با همکاری وزارت جهاد کشاورزی اشاره کردند.
وی ادامه داد: روحانی در این جلسه به بررسی عملکرد سال ۱۳۹۷ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و برنامه‌های آتی این وزارتخانه در سال ۹۸ پرداخت.
شریعتمداری یادآور شد: در این جلسه دستاوردها و برنامه‌های اجرا شده در سال ۹۷ در حوزه عملیاتی تحت مدیریت وزارتخانه، نیازها و برنامه‌ها بررسی شد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: رئیس‌جمهوری بر موضوع الکترونیکی کردن پرونده‌های سلامت و ضرورت پیروی همه بیمه‌ها از این راه و اتصال کار خوب انجام شده در درمان تامین اجتماعی به کل شبکه درمان و اقدامات خوب وزارت بهداشت تاکید کرد.
وی اضافه کرد: رئیس‌جمهور همچنین در زمینه اشتغال با تاکید بر تقویت و آسان‌سازی فرآیندهای اشتغال فراگیر خصوصاً اشتغال استاد - شاگردی، اتمام طرح‌های اشتغال روستایی و تسریع در پرداخت تسهیلات این بخش و بخش اشتغال فراگیر ضمن اعمال دقت و کنترل را ضروری ارزیابی کرد.
شریعتمداری با بیان اینکه روحانی در ادامه مهارت‌آموزی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را هم با اهمیت دانست، خاطرنشان کرد: مشاغل آزاد فنی و حرفه‌ای باید بر اساس استاندارهای روز و مطابق با نیازهای بازار کار ارایه شوند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه روحانی فعالیت شرکت‌های خدماتی را در ایجاد برند در زمینه نصب و تولید و حتی توزیع مورد تاکید قرار داد، گفت: چنانچه این شرکت‌ها با عمل حرفه‌ای و استاندارد خود صاحب برند شوند، مردم می‌توانند به آنها و خرید کالا و خدمت از برندها اطمینان کنند. لازمه دوام این کار نظارت لازم است تا در همه مراحل نظارت‌های لازم از آنان صورت گیرد.
وی ادامه داد: رئیس جمهور شرکت‌های فعال در امر صادرات و وارادت و شناخت آنان از اهمیت برندسازی را هم را در این عرصه ضروری دانست و آموزش در حوزه برند را مورد تاکید قرار داد.
این عضو دولت تدبیر و امید اضافه کرد: روحانی تاکید کرد که همه دستگاه‌های دولتی که مستقیم یا غیرمستقیم در موضوع تولید نقش دارند، باید در جهت رونق تولید ملی حرکت و کمک کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =

پربازدیدترین

آخرین‌های روی خط رسانه‌ها