بازار

بازارهای آسیایی آخرین روز کاری هفته را با روند افزایشی همراه کردند در حالی که روند مذاکرات میان آمریکا و چین هنوز به نتیجه ای قطعی نرسیده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، در حالی که انتشار داده های اقتصادی آمریکا و تعطیلی بازار چین کمی از روند نزولی در بازارها کاست اما نتوانست مانع افت دیگر متغیرهای آسیایی شود.

در این بین شاخص های آسیا پاسفیک به غیر از ژاپن با افت ۰.۱ درصدی همراه شد و رشد هفتگی ۱.۸ درصدی را در یک هفته کاری و ۱۳ درصدی را از ابتدای سال به ثبت رساند.

بر این اساس، شاخص نیکی ژاپن نیز ۰.۳ درصد مثبت و شاخص آتی اس اند پی ۰.۱ درصد مثبت شد.

شن اولیور، مدیر تحلیل گری سرمایه گذاری در موسسه AMP در این خصوص بیان داشت: بازارهای سهام با سرعت زیاد و تاثیرپذیری شدید تری نسبت به ماه دسامبر در حال حرکت هستند و هر حرکت آن ها ناشی از اخبار منتشر شده است.

وی ادامه داد: رشد اقتصاد جهانی در نیمه دوم سال به نظر افزایش می یابد. محرک های مالی در نیمه دوم سال از بازارها حمایت می کنند و به نظر می رسد ریسک جنگ تجاری کمی کاهش یافته است.

خبرگزاری شینهوآ در تازه ترین خبر از مذاکرات صلح تجاری میان آمریکا و چین از قول نخست وزیر این کشور گفت: پیشرفت مذاکرات قابل اغماض و امضای توافق نامه نزدیک است.

رئیس جمهور آمریکا نیز در این خصوص بیان داشت: توافق تجاری میان این دو کشور تا چهار هفته دیگر اعلام می شود . اما اگر حتی نکته های کوچکی نیز در این توافق نامه حل نشده باقی بماند، نمی توان انتظار یک توافق تمام عیار را داشت.

این در حالی است که، انتشار آمار اقتصادی آمریکا توانست بازار را کمی نجات دهد . افزایش ۱۸۰ هزار شغل جدید در ماه مارچ توانست بازار را با اقبال مواجه کند در حالی که افزایش ۳.۴ درصد دریافتی های کارکنان نیز عاملی برای بازگشت شاخص های بازار آمریکا شد.

به این ترتیب، شاخص داوجونز در روز پنجشنبه با رشد ۰.۶ درصدی رو به رو شد و شاخص اس اند پی نیز ۰.۲ درصد رشد کرد در حالی که نزدک آمریکا ۰.۰۵ درصد منفی شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل