دژپسند

سفر وزیر امور اقتصادی و دارایی به کرواسی با امضای موافقت نامه برای سرمایه گذاری بخش خصوصی و توافق درباره ادامه همکاری ها پایان یافت.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از شبکه خبر، دارکو هوروات وزیر اقتصاد کرواسی در پایان دیدار با همتای ایرانی خود در زاگرب ، با مهم توصیف کردن سفر وزیر اقتصاد ایران آن را در توسعه مناسبات اقتصادی دو کشور مهم دانست و افزود: کرواسی از ظرفیت های وسیعی برای همکاری با جمهوری اسلامی ایران در زمینه تولیدات صنعتی و کشاورزی برخوردار است.
 دارکو هوروات افزود: حجم مبادلات اقتصادی بین دو کشور در سال ۲۰۱۸ میلادی ۲۰ درصد بیشتر ازگذشته بوده است و امیدواریم حجم مناسبات تجاری و اقتصادی دو کشور در سال ۲۰۱۹ گسترش یابد.
وزیر اقتصاد کشورمان نیز گفت: هدف از سفر به کرواسی در وهله نخست امضای موافقتنامه برای سرمایه گذاری مشترک بین بخش خصوصی، افزایش حمایت ها و مشوق های دولتی برای این هدف است .
دژپسند به دیدار های خود با مقامات بلندپایه کرواسی از جمله نخست وزیر، وزیر اقتصاد و رئیس بانک مرکزی این کشور اشاره کرد و گفت: انتظار ما این است که روابط اقتصادی دو کشور حداقل به دو برابر افزایش یابد و این انتظار مورد تایید مقامات کرواسی نیزقرار گرفت. 

دژپسند در پایان مذاکره با همتای کروات خود از توافق برای افزایش مناسبات تجاری و اقتصادی تهران - زاگرب خبرداد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین‌های روی خط رسانه‌ها