همتی

رییس کل بانک مرکزی در یادداشت اینستاگرامی نوشت: با سیاست ها و اقدامات درست حتی با وجود تشدید مشکلات معیشتی، برنامه اصلی امریکا تا حدودی شکست خورد و از امروز، با اولویت رسیدگی به هموطنان آسیب دیده از سیل، گام دوم را با قدرت برمی داریم.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، «عبدالناصر همتی» در تازه ترین یادداشت اینستاگرامی خود یادآور شد: صاحبنظران سال 98 را از دو زاویه پیش بینی می کنند، ابتدا، تشدید مشکلات و تاثیر بیشتر تحریم های آمریکا ۔ کاهش درآمدهای نفتی، تشدید تورم رکودی - هجوم نقدینگی - کاهش بیشتر رشد اقتصادی و ...
زاویه دوم نیز غلبه بر مشکلات و کند شدن تیغ تحریم ها - افزایش مبادلات با همسایگان و کشورهای دوست۔ کاهش قابل توجه واردات غیر ضرور - رونق تولید ملی - افزایش صادرات غیر نفتی - کنترل بازار ارز - توان مهار نقدینگی و ...
اما به اعتقاد همتی، در یک جنگ اقتصادی تمام عیار، با علم بر توانایی ها، از زاویه مقاومت اقتصادی، با سیاستگذاری درست و هماهنگ می توانیم تلاش دشمن را خنثی کنیم.
رئیس کل بانک مرکزی همچنین تصریح کرده است: در سال 97 با القائات آمریکا در مقاطعی، چند صباحی فضای نا امیدی بر کشور حاکم شد اما با سیاست ها و اقدامات درست، با وجود تشدید مشکلات معیشتی مردم، برنامه اصلی امریکا تاحدودی شکست خورد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =

پربازدیدترین

آخرین‌های اقتصاد کلان