ابوترابی

امام جمعه موقت تهران، ایران را نقطه ثقل ژئوپلتیک جهان دانست و گفت: اگر رابطه اقتصاد کشور را با خام فروشی به حداقل کاهش دهیم و به تولید دانش بنیان روی آوریم، کشور به قدرت بزرگ اقتصادی تبدیل می شود.

حجت الاسلام سید محمدحسن ابوترابی‌ فرد در خطبه دوم نماز جمعه تهران با بیان اینکه به گفته برخی مقامات اروپایی، ایران نقطه مهم ژئوپولتیک جهان است، گفت: اگر بخواهیم وضعیت اقتصادی ایران را با کشورهای دیگر مقایسه کنیم وضعیت ایران در حد ایتالیا و اسپانیا است که اقتصادهای معمولی و طبیعی دنیا هستند؛ اگر رابطه این اقتصاد را با خام فروشی به حداقل کاهش یابد و به تولید دانش بنیان روی آوریم، کشور به قدرت بزرگ اقتصادی تبدیل می شود.
وی افزود: نگاه رهبر معظم انقلاب به این افقِ بلند بوده و راهکار آن در تولید است، موانع پیش روی تولید را باید برداشت و سرمایه ها را به حوزه هایی هدایت کرد که از بالاترین مزیت و ارزش افزوده برخوردار است.
وی خطاب به دولتمردان گفت: برای تولید نیازمند نقشه راه هستیم، باید نقشه راه درستی را تعریف و راه برای هدایت سرمایه ها به سمتی که بالاترین مزیت را دارد هموار کرد؛ کارآفرینان و کسانی که در عرصه اقتصادی فعال هستید منابع خود را به سمت تولید واقعی هدایت کنید، ارز حاصل از کالاهای صادر شده باید در خدمت اقتصاد ملی قرار گیرد.
خطیب جمعه تهران گفت: باید با فساد مبارزه قاطع و جدی داشت تا راه برای سرمایه گذاری صحیح هموار شود؛ نظام بانکی کشور با استقلال و نظارت مستقیم بانک مرکزی و برنامه ریزی برای هدایت تولید در خدمت تولید قرار گیرد.
حجت الاسلام ابوترابی فرد ضمن اشاره به روزهای آغاز سال 98 گفت: در عصر جدید «گام دوم انقلاب» و عصر یک حرکت بالنده و تحولات معنوی، انسان دوستی و نیکوکاری در جامعه اسلامی ایران قرار داریم.

تولید، کلید واژه برون رفت از تنگناهای اقتصادی است

خطیب جمعه تهران با اشاره به شعار سال 98 و تاکید رهبری انقلاب بر مقوله تولید، گفت: کلید واژه برون رفت از تنگناهای اقتصادی و اجتماعی و تبدیل ایران اسلامی به قدرت بزرگ تعیین کننده اقتصادی قاره آسیا، تولید است؛ امروز با همه مشکلات، تنگناها و تحریم ها جزو 20 اقتصاد اول دنیا هستیم، اما این زیبنده انقلابی نیست که در عرصه سیاسی قدرت تعیین کننده جهان است.
وی ادامه داد: قدرت های بزرگ در یک طرف میز می نشینند؛ جمهوری اسلامی از وزن و اقتداری برخوردار است که در یک طرف میز قرار می گیرد؛ این اقتدار و وزن سیاسی و وزن علمی کشور اقتضا دارد که در جایگاه یک قدرت اقتصادی به معنای واقعی کلمه بزرگ - که هیچ تهدیدی نتواند بر این اقتصاد بالنده تاثیر معناداری را داشته باشد- قرار گیریم و البته ظرفیت آن را داریم.

حجت الاسلام ابوترابی فرد بر موضوع تولید و ضرورت ترسیم نقشه راه برای این مقوله تاکید کرد و گفت: تولید نیز به مثابه مصرف نیازمند نقشه راه است؛ دکترین اقتصادی قرآن در سوره یوسف به زیبایی تبیین شده است.
 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

پربازدیدترین

آخرین‌های اقتصاد کلان