فرابورس

نخستین روز این هفته کاری از فروردین‌ماه 98 در فرابورس ایران با دادوستد بیش از 820 میلیون و 700 هزار ورقه به ارزش بیش از 3 هزار و 20 میلیارد ریال در مجموع بازارها به پایان رسید که حدود نیمی از حجم کل، به معاملات دو بازار اول و دوم تعلق داشت.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا) به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران، در میانه نخستین ماه از بهار ۹۸ در بازار ابزارهای نوین مالی که امروز شاهد گشایش نماد اوراق گواهی تسهیلات مسکن اسفندماه ۹۷، «تسه۹۷۱۲»، و کشف قیمت ۵۰۹ هزار ریالی آن بود، ۱۵ میلیون ورقه به ارزش ۸۰۳ میلیارد ریال معامله شد و نماد «اعتماد» با ارزش معاملات بیش از ۹۳ میلیارد ریال، بیشترین ارزش معاملاتی را در این بازار در اختیار گرفت.

از طرف دیگر بازار اول فرابورس امروز شاهد معامله ۸۳ میلیون سهم به ارزش ۲۲۸ میلیارد بود و ۳۲۳ میلیون سهم به ارزش یک هزار و ۱۱ میلیارد ریال نیز در بازار دوم میان معامله‌گران دست‌به‌دست شد که نماد «ذوب» بیشترین حجم و ارزش را در این دو بازار به خود اختصاص داد.

به‌علاوه، بازار پایه در روزی که گذشت علاوه بر میزبانی از خرید و فروش ۳۸۴ میلیون سهم به ارزش ۹۳۳ میلیارد ریال، شاهد توقف دو نماد «سجام» و «شلرد» مربوط به شرکت‌های مجتمع سیمان غرب آسیا و کود شیمیایی اوره لردگان به علت برگزاری مجامع عمومی سالیانه صاحبان سهام در روز دوشنبه ۱۹ فروردین‌ماه بود.

همچنین رصد نمادهای معاملاتی در روز جاری بیانگر صدرنشینی نمادهای «گکوثر» و «مارون» به لحاظ ثبت به‌ترتیب بیشترین افزایش و کاهش قیمت روزانه و رسیدن عنوان پُربازدیدترین‌ها به سه نماد «ذوب»، «زاگرس» و «زدشت» است.

در نهایت، شاخص کل در روز جاری تحت تاثیر معاملات منفی در نمادهای «مارون» و «هرمز» ۱۴ واحد کاهش یافت و در پایان در سطح ۲۳۹۰ واحدی ایستاد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرابورس