حمیدرضا فولادگر

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی با بیان اینکه راهکارهای تحقق "رونق تولید" مورد بررسی قرار گرفت، گفت: برای تحقق این مهم باید به نحوی عمل شود که رونق تولید تنها به سخنرانی، برگزاری همایش محدود نشده و با انجام اقدامات عملی، تولید رونق پیدا کند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، حمیدرضا فولادگر، رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست کمیسیون متبوعش، گفت: در نخستین دستور کار کمیسیون راهکارهای تحقق شعار سال یعنی "رونق تولید" مورد بررسی قرار گرفت. برای تحقق این مهم باید به گونه‌ای عمل شود که رونق تولید تنها به سخنرانی، برگزاری همایش، مصاحبه و... محدود نشده و با انجام اقدامات عملی، تولید رونق پیدا کند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دفتر کسب و کار مرکز پژوهش‌ها گزارش مفصلی درباره راهکارهای موردنیاز برای رونق تولید ارائه کرد، افزود: به علت اهمیت موضوع مقرر شد؛ راهکارهای عملی تحقق رونق تولید در جلسات آینده کمیسیون مورد بررسی قرار گیرد.

تصویب قوانین جدید یا اصلاح قوانین قبلی به منظور رونق تولید

وی اظهار کرد: مقرر شد برای تحقق رونق تولید کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی با برگزاری جلسات متعدد به بررسی راهکارهای عملی مهم بپردازد تا پس از بررسی قوانین مربوط، قوانین جدید تصویب یا قوانین قبلی اصلاح شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی راهکارهای عملی تحقق رونق تولید را بررسی می‌کند، خاطرنشان کرد: پس از برگزاری جلسات متعدد و تهیه گزارش نظارتی، در صورت نیاز و وجود خلأهای قانونی برای تحقق شعار رونق تولید قوانین جدید تصویب می‌شود.

فولادگر با اشاره به دومین دستور کار کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ گفت: کمیسیون در دومین دستور کار خود لایحه سهام عدالت را مورد بررسی قرار داد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه لایحه‌ی سهام عدالت در کارگروه‌های مختلف کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی بررسی شده است، ادامه داد: این گزارش‌ها در جلسه روز گذشته بررسی و ارزیابی شد اما جمع‌بندی نظرات درباره این لایحه به جلسه بعدی موکول شد چرا که لایحه دولت مبنی بر اصلاح ساختار سهام عدالت است و باید زمینه لازم برای مالکیت مردم نسبت به سهام عدالت فراهم شود.

وی تصریح کرد: براساس لایحه سهام عدالت، باید زمینه آزادسازی این سهام با تشکیل صندوق‌های مشترک سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس (ETF) فراهم شود. فلسفه سهام عدالت تمرین سهامداری توسط مردم است تا آنها بتوانند سرمایه‌گذاری کرده و ثروت تولید کنند.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی اظهار کرد: امیدوارم بررسی لایحه مربوط سهام عدالت در دو جلسه آینده کمیسیون به اتمام رسد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه