کد خبر 56307
۱۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶
بازار

بازارهای آسیایی نخسین روز کاری هفته را با افزایشی نسبی آغاز کردند در حالی مکه همچنان سرخوش از انتشار گزارش میزان رشد مشاغل آمریکا به سر می برند .

به گزاش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)،انتشار داده های اقتصادی آمریکا در هفته گذشته کاری موجب شد بازارها آخرین روز های کاری هفته گذشته را با افزایش نسبی به پایان برسانند در حالی که به نظر می رسد محرک های مالی در چین توانسته متغیرهای این کشور را با اهرم صعودی ، مثبت کند.

به این ترتیب، طبق مدارک منتشر شده از سوی بانک مرکزی چین در وب سایت رسمی این نهاد، کاهش نرخ بهره بانک ها از سوی بانک مرکزی این کشور ابلاغ شده است تا به این ترتیب نقدینگی را به سمت مشاغل کوچک و متوسط سوق دهد .

به این ترتیب، شاخص بلوچیپ در بازار چین با رشد ۱.۴ درصدی شاخص اصلی همراه شد و شاخص آسیا پاسفیک به غیر از ژاپن با افزایش ۰.۴ درصدی رو به رو شد و بیشترین میزان رشد را نسبت به ماه آگوست از آن خود کرد.

در این بازارها، شاخص نیکی ژاپن با رشد ۰.۱ درصدی همراه شد و شاخص ای مینی اس اند پی با رشد نسبی همراه شد.

در بازرا وال استریت، شاخص آتی اس اند پی برای هفتمین جلسه معاملاتی در یک هفته گذشته کاری با روند مثبت همراه شد.

انتشار داده های اقتصادی آمریکا در روز جمعه که بیانگر افزایش میزان مشاغل در این کشور طی ماه مارچ بود توانست کمی بازارها را نسبت به بهبود اوضاع اقتصادی امیدوار کند.

افزایش ۱۹۶ هزار شغل جدید در بازار آمریکا بازار را نسبت به خروج آمریکا از رکود اقتصادی امیدوارتر کرد و قیمت دلار را در بازارهای جهانی در مقایسه با دیگر همتایان خود بدون هیچ گونه تغییری به ثبت رساند.

این در حالی است که، در خاورمیانه، بازار عربستان به عنوان یکی از خبرسازترین بازارها در هفته پیش رو معرفی شده است.

شرکت نفت عربستان آرامکو دیروز موفق به فروش ۱۰ میلیارد دلار اوراق قرضه با نرخ بهره  ۴.۳درصد در بازار جهانی شد و در حدود، ۳۰ میلیارد دلار درخواست خرید برای این اوراق به ثبت رسیده است.

آرامکو یکی از ثروتمندترین شرکتهای نفتی دنیا با بیش از ۸۰ میلیارد دلار نقدینگی است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل