تالار حافظ

یک روز پس از اقدام آمریکا در تروریستی خواندن سپاه پاسداران، بورس به این اقدام بی‌توجه بود و شاخص‌های بورس عمدتاً سبزپوش شدند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، گرچه روز گذشته رئیس جمهور آمریکا در اقدامی بی‌سابقه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به لیست گروه‌های تروریستی خود اضافه کرد، اما بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران امروز بورس اوراق بهادار تهران با بی توجهی به این اقدام آمریکا، معاملات خود را از سر گرفت و در پایان معاملات امروز شاخص‌ها سبزپوش بودند.

در چهارمین روز هفته سوم فروردین ماه شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران ۱۸۳۲ واحد افزایش یافت و به رقم ۱۹۰ هزار و ۴۲۵ واحد رسید. همچنین شاخص هم ‌وزن  ۴۳۷ واحد تقویت شد و به رقم ۳۷ هزار و ۱۸۱ واحد رسید. امروز معامله‌گران بورس در ۲۵۱ هزار نوبت معامله بیش از ۳ میلیارد  سهم را به ارزش ۹۶۹ میلیارد تومان داد وستد کردند.  معامله‌گران فرابورسی نیز بیش از ۹۶۹ میلیون سهم را در قالب ۱۳۸ هزار نوبت به ارزش ۴۴۴ میلیارد تومان داد وستد کرد.

نمادهای اخابر، فولاد همراه، رمپنا و فملی به ترتیب با ۱۸۰، ۱۷۳، ۱۴۶، ۱۴۲ و ۱۲۴ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل وبملت، حکشتی، خساپا، رانفور و خودرو به ترتیب با ۸۳، ۵۷، ۴۱، ۲۸ و ۲۲ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی نماگر را به نام خود ثبت کردند. امروز همچنین شیمیایی، فلزات اساسی و بانک ها برترین گروه صنعت بودند.

با پیام ناظر بازار نماد معاملاتی شرکت سرمایه گذاری ساختمان ایران (وساخت۱)، نماد معاملاتی شرکت سیمان‌ شمال‌ (سشمال۱) با توجه به تغییرات بیش از ۵۰ درصدی قیمت سهام، به منظور برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی توسط ناشر، شرکت گروه دارویی البرز(والبر) جهت برگزاری مجمع عمومی فوق العاده به منظور تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه، نماد معاملاتی شرکت سیمان‌شاهرود (سرود۱) با توجه به تغییرات بیش از ۵۰ درصدی قیمت سهام، نماد معاملاتی شرکت سیمان‌ خزر (سخزر۱) با توجه به تغییرات بیش از ۵۰ درصدی قیمت سهام و نماد معاملاتی شرکت معدنی‌ دماوند (کدما۱) با توجه به تغییرات بیش از ۵۰ درصدی قیمت سهام متوقف شدند.

در آنسو نماد معاملاتی شرکت سیمان خوزستان(سخوز)، حق تقدم شرکت های فنرسازی زر(خزرح)، سیمان فارس نو(سفانوح)، شرکت سازه پویش(خپویش)، شرکت سیمان سفید نی ریز(سنیر)، شرکت های ذغال سنگ نگین طبس(کطبس)، فرآوری مواد معدنی ایران(فرآور) بازگشایی شدند.

به گزارش سنا، برای سومین روز متوالی این هفته ارزش معاملات خرد از مرز ۸۰۰ میلیارد تومان عبور کرد. ارقامی که از ابتدای آبان سال گذشته تا به حال تجربه نشده بود. ارقام تغییر مالکیت نیز از حضور پررنگ سهامداران حقیقی در سمت خرید حکایت می کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار