کاغذ

شرکت گروه صنایع کاغذ پارس در صورت های مالی ۳ماهه خود سود هر سهم را ۱۲۵ ریال اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه(سنا)، شرکت گروه صنایع کاغذ پارس در صورت های مالی سه ماهه منتهی به ۳۰بهمن۱۳۹۷، با سرمایه ۲هزار و ۳۵۵میلیارد و ۵۹۶میلیون ریالی سود ۱۲۵ریالی برای هر سهم محقق ساخت.

این شرکت سود خالص خود را با رشد ۱۴۹درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته مبلغ ۲۹۳میلیارد و ۵۷۰میلیون ریال، سود عملیاتی را با رشد ۱۵۳درصدی مبلغ ۳۷۹میلیارد و ۸۹۴میلیون ریال و سود انباشته را در پایان دوره با رشد ۱۸۳درصدی مبلغ یک هزار و ۳۲۳میلیارد و ۵۲۳میلیون ریال اعلام کرده است.

"چکاپا" در این گزارش اعلام کرده است که سود هرسهم درمقایسه با مدت مشابه سال گذشته با رشد ۳۹درصدی محقق شده است.

فروش داخلی این شرکت در ۳ماهه مورد گزارش ۱۳هزار و ۹۶۸تن به ارزش ۸۶۹میلیارد و ۵۱۶میلیون ریال بوده که سود ناخالص این فروش ۳۳۳میلیارد و ۱۸۰میلیون ریال منتشر شده است. علاوه بر این یک هزار و ۷۴۲تن به ارزش ۱۱۱میلیارد و ۹۶۴میلیون ریال فروش صادراتی داشته که توانسته سود ناخالص ۵۶میلیارد و ۷۱۴میلیون ریال را به ثبت برساند.

"چکاپا" در تشریح اهداف و راهبردهای آتی مدیریت در خصوص تولید و فروش محصولات اعلام کرده است که به منظور افزایش ظرفیت خمیرسازی، جایگزینی تولید کاغذ فلوتینگ با کاغذ دولایه رو سفید (top white)، کاهش بهای تمام شده محصولات، از حدود یکسال پیش برنامه هایی در دست اقدام بود که بهبود عملکرد کوره آهک واحد ریکاوری بویلر، راه اندازی واحد های پیت گیری جدید، محوطه سازی برای دپوی باگاس از جمله این اقدامات بوده است.

همچنین بخشی از دارایی های در جریان ساخت که در صورت های مالی ۶ماهه اشاره و اکنون بخشی از آن به بهره برداری رسیده است  در راستای حصول این اهداف بوده است.

علاوه بر این برنامه توسعه محصولات یا خدمات جدید و برنامه جایگزینی تولید کاغذ دولایه به جای کاغذ فلوتینگ  از برنامه های توسعه محصول این شرکت است. در حال حاضر تعداد شرکت هایی که در ایران از خمیر بازیافتی، تولید کاغذ فلوتینگ می کنند زیاد است و همین موضوع باعث شده است تقاضا برای کاغذ بازیافتی یا آخال افزایش پیدا کند و لذا حاشیه سود تولید کاغذ فلوتینگ کم شود.

برای پیش گیری از کاهش سود شرکت و با توجه به برخورداری از مزیت خمیر ویرجین، تصمیم به تولید کاغذ جدیدی در این شرکت گرفته شد که برای روکش کارتن ها استفاده می شود و این کاغذ جزو کاغذهای سفید بسته بندی به شمار می رود که بخشی از آن از محل واردات و بخش دیگر از محل تولید داخلی تامین می شود. اما مزیت کاغذ پارس نسبت به سایر تولید کننده های داخلی برخورداری از خمیر ویرجین تولیدی خود است درحالی که سایر تولید کنندگان باید از خمیر وارداتی استفاده کنند.

این شرکت در برآوردی که از تغییرات عوامل بهای تمام شده دارد اعلام کرده است یکی از محصولات مورد استفاده این شرکت در فرایند تولید خمیر، کاستیک سودا است که این محصول از بورس کالای پتروشیمی خریداری می شود. افزایش نرخ ارز صرفا روی این قلم به عنوان مواد اولیه تاثیر گذار است. «چکاپا» برای کاهش ریسک ناشی از این امر برای دوره ۹ماهه منتهی به ۳۰آبان۱۳۹۸ در نظر دارد با سرمایه گذاری های انجام شده بتواند بخش عمده ای از کاستیک مورد مصرف را بازیابی کرده و میزان نیاز به کاستیک را تا حد قابل توجهی کاهش دهد و بدین ترتیب ریسک حاصل از افزایش نرخ ارز را کاهش دهد.

از سوی دیگر این شرکت جهت تکمیل طرح های توسعه پیش بینی کرده که با راه اندازی شرکت پارس طبیعت، سود هر سهم(eps) را به دلیل ۹۹.۹۹درصد مالکیت درشرکت مذکور در طول یکسال به ملغ ۷۵۰ریال افزایش دهد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =

پربازدیدترین

آخرین‌های شركت‌ها و مجامع