بازار

بازارهای آسیایی معاملات روز جمعه را با روند کاهشی آغاز کردند در حالی که نگرانی از آغاز فصل گزارش دهی شرکت ها در آمریکا و ناامیدی نسبت به بهبود اوضاع اقتصادی ، سایه سنگینی را بر روی شاخص های آسیایی ایجاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا) نگرانی از وضعیت بد اقتصادی در دنیا موجب شد شاخص آسیا پاسفیک با افت ۰.۱ درصدی رو به رو شود در حالی که در ساعات آغازین معاملات، روند مثبت را در پیش گرفته بود.

بازار چین نیز همسو با وخامت اوضاع اقتصادی در دنیا با افت شاخص های خود رو به رو شد. به این ترتیب شاخص بلوچیپ در این کشور با کاهش ۰.۸ درصدی مواجه شد .

این در حالی است که افزایش قیمت سنگ آهن در چین موجب رشد شاخص اس اند پی در استرالیا شد و این متغیر را با افزایش ۰.۷ درصدی رو به رو کرد.

در این بین ، نیکی ژاپن نیز افزایش ۰.۵ درصدی داشت.

مایکل مک کارتی، تحلیل گر بازار سی ام سی در سیدنی در این خصوص بیان داشت: بازارها در یک الگوی مکث فرو رفته اند و به این دلیل هیچ معامله ای را در این زمان به نفع خود نمی بینند و جالب اینجاست که حتی فروش را هم به نفع خود نمی دانند . ترجیح بازارها این است که در زمان فعلی تنها تماشاگر باشند. نه خریدی نه فروشی

مت سیمپسونف  تحلیل گر ارشد موسسه سرمایه گذاری گین در سنگاپور نیز اظهار داشت: تحرکی که از سوی بانک های مرکزی برای پشتیبانی از بازارها به وجود آمده است و مانند دومینو در تمامی کشورها در حال اتفاق افتادن است . همزمانی این حمایت با توافق احتمالی چین و آمریکا می تواند بازارهای سهام را در هفته های آینده پشتیبانی کند.

افت شاخص های آسیایی در معاملات امروز به دلیل افت متغیرهای آمریکا در پی معاملات آتی و صبحگاهی در این بازار اتفاق افتاد.

به نظر می رسد، گزارش دهی شرکت ها در فصل جدید چندان نتواند سهامداران را خشنود کند و کاهش رشد اقتصادی جهان تأثیر بسزایی بر گزارش مالی شرکت ها داشته باشد. به همین دلیل شاخص های آتی آمریکا معاملات صبحگاهی را با روند منفی آغاز کردند و این روند، تأثیر بسزایی را در معاملات بازارهای آسیایی برجای گذاشت.

در بازار آمریکا، شاخص آتی داوجونز با افت .۰.۰۵ درصدی همراه شد و اس اند پی بدون هیچ تغییری معاملات را ادامه داد در حالی که شاخص آتی نزدک نیز با کاهش ۰.۲ درصدی همراه شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل